KVÍZ – Ktorý pilot z filmu Top Gun: Maverick, ktorý práve v kinách láme všetky rekordy, si ty?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Top Gun kvíz

Málo kto by to bol tušil, že tohtoročným letným blockbusterom bude filmový sequel o lietaní. Jeho premiéru niekoľkokrát za posledné dva roky posunuli, čo mu určite neprospievalo, ale vďaka tomu, čo priniesol, si omotal srdcia azda všetkých divákov. Svedčia o tom ako hodnotenia filmu, tak aj zisky, vďaka čomu ničí všetku konkurenciu. Pri príležitosti úspechu Top Gun: Maverick sme si pre to pre vás pripravili aj jeden tematický kvíz.

Sequel je pokračovaním filmu Top Gun z roku 1986 a zameriava sa opäť na pilota Petea „Mavericka“ Mitchella (Tom Cruise). Ten je teraz už kapitán a živý sa ako testovací pilot. Tesne pred tým, ako ho pošlú na dôchodok, mu ale dajú ešte jednu úlohu – pripraviť novú generáciu letcov na nebezpečnú a takmer nemožnú úlohu. Tú zvládnu len najlepší z najlepších, avšak to až po tréningu od samotnej žijúcej legendy.

top gun maverick piloti
Zdroj: reddit.com

Top Gun: Maverick priniesol do série mnoho nových postáv

Maverick už nepatrí k najmladším pilotom, to sa však nedá povedať o partii, ktorú má vycvičiť. Stretáva sa tak napríklad aj so synom svojho zosnulého priateľa a operátora Goosa, Roosterom (Miles Teller), milou a odvážnou pilotkou Phoenix (Monica Barbaro) či namysleným pilotom menom Hangman (Glenn Powell). Ďalej ešte musí vycvičiť pilotov ako Payback (Jay Ellis), Fanboy (Danny Rodriguez), Coyote (Greg Tarzan) alebo Bob (Lewis Pullman).

Výcvik ale neprebieha úplne hladko, keďže Maverick nemá rád pravidlá, čo vadí jeho nadriadeným. Jedným z nich je Cyclone (Jon Hamm), admirál, ktorý je momentálne vo vedení programu Top Gun, a ktorého Maverickove taktiky vytáčajú. Našťastie, Pete má na svojej strane pomoc od priateľov ako Hondo (Bashir Salahuddin) či Warlock (Charles Parnell). A stráž nad ním ako anjel drží Iceman (Val Kilmer), s ktorým sú bývalí rivali a spoločne absolvovali Top Gun.

Kvíz

Ktorý pilot vám vyšiel v kvíze? Podeľte sa o to s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -