KVÍZ: Do ktorej rokfortskej fakulty zo série Harry Potter by ste patrili?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Harry Potter kvíz

Len veľmi ťažko by ste hľadali človeka, ktorý nepozná knižnú a filmovú sériu Harry Potter. Spisovateľka J. K. Rowlingová mnohým ľuďom doslova zmenila životy vďaka svojim príbehom. Knihy patria k najčítanejším na svete, a preto z tejto série vznikli aj rôzne predmety, hračky a aj veľké zábavné parky. My sa k tomuto Harry Potter ošiaľu pripájame a preto sme si pre vás pripravili KVÍZ, ktorý nájdete nižšie v článku.

Ste veľkým milovníkom filmov, ale ešte ste nečítali knihy? Ak ešte len začínate s Harry Potterom, knihy môžete čítať v rovnakom poradí, v akom ste pozerali filmy. Ich poradie je nasledovné:

  1. Harry Potter a Kameň mudrcov
  2. Harry Potter a Tajomná komnata
  3. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
  4. Harry Potter a Ohnivá čaša
  5. Harry Potter a Fénixov rád
  6. Harry Potter a Polovičný princ
  7. Harry Potter a Dary smrti
Harry Potter knihy
Zdroj: medium.com

Ďalšie knihy z vesmíru Harry Potter

Ak vám však tieto knihy nestačia, rozhodne môžete prečítať aj ďalšie, ktoré však nepatria úplne do chronológie, čo som písal vyššie. Sú to napríklad knihy Fantastické zvery a ich výskyt, Metlobal v priebehu vekov alebo Rozprávky barda Beedla. Knihy však nijako nesúvisia s hlavnou dejovou linkou. Ak však chcete knihu, ktorá s ňou súvisí, je to Harry Potter a Prekliate dieťa.

Kniha je síce písané v podobe scenáru, pretože bola predlohou pre divadelnú hru, no čítať sa dá aj napriek tomu. Rozpráva príbeh už staršieho Harryho, ktorý má svoju vlastnú rodinu a musí riešiť problémy nielen čarodejníckeho sveta, ale aj svojich malých detí. Je veľmi zaujímavé vidieť Harryho aj v staršej verzii, v ktorej možno koná a správa sa inak, než sme boli zvyknutí pri pôvodných siedmich knihách.

KVÍZ

Ktorá fakulta vám vyšla v kvíze? Dajte nám to vedieť do komentárov a so svojím výsledkom sa pochváľte na sociálnych sieťach.

Mohlo by sa ti páčiť

19 COMMENTS

  1. ahoj sme emma a oliver a mame radi pizzu ale nepohrdneme ani spagetami. v kvize nam vysiel biflomor ale vobec sa tak necitime. nevieme sa zaradit, myslime si ze patrime do vyssej vrstvy cistokrvnych kuzelnikov.

  2. Ahoj ja som Timea ….. mám 17 v kvíze mi vyšlo že patrím do slizolinu 😃 to som rada …. milujem slizolin , Draca Malfoya a jeho rodinu ale tiež Siriusa Blacka a Hermionu i keď sú chrabromilčania …. neznášam Rona ….

  3. Ahoj ja som Sima a som strašne štastná lebo v tom kvíze mi vyšiel chrabromiľ. Ten kvíz bol super väčšinou na iných stránkach to dopadne hrozne lebo tam majú chybi tý tvorcovia. Tu som si nevšimla žiadnu. Túto stránku od teraz navštevujem furt!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -