Halloweensky KVÍZ: Ktorý člen strašidelnej rodiny Addamsovcov ste vy?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Halloweensky kvíz: Ktorý člen rodiny Addamsovcov ste?

Pri príležitosti Halloweenu sme si pre vás pripravili zaujímavý a strašidelný kvíz, ktorý sa točí okolo ikonickej rodiny Addamsovcov. V halloweenskom kvíze zistíte, ktorý z členov tejto rodiny ste VY. Bude to otec Gomez, malá Wednesday alebo dokonca ruka Vec? Či niekto úplne iný? Pokračujte v čítaní článku a spravte si náš interaktívny kvíz.

Prvýkrát sme sa s touto šialenou rodinkou mali možnosť stretnúť ešte v 30. rokoch minulého storočia. Pôvodne šlo o komiksy alebo detské knižky, ktoré sa ale postupom rokov adaptovali do rôznych iných médií. Mnoho filmových či seriálových adaptácií vzniklo v priebehu rokov, no medzi najznámejšie patria azda dve hrané adaptácie z deväťdesiatych rokov. Tie musí poznať snáď každý.

tim burton rodina addamsovcov
Zdroj: geektyrant.com

Po dlhšej odmlke sme až v roku 2019 dostali novú adaptáciu, tentokrát animovanú v podobe celovečerného filmu. Rozprávka Rodina Addamsovcov mala pomerne úspech, dokonca sa v roku 2021 objavilo aj pokračovanie tohto animáku.

Kto sú členovia rodiny Addamsovcov?

Rokmi sa členovia pridávali, no dalo by sa povedať, že v základe má rodina 9 členov. Hlavou rodiny je Gomez Addams, milujúci otec a manžel, ktorý má gentlemanské maniere. Po boku má Morticiu Addams, rovnako krásnu ako aj chladnú manželku. Majú dve deti – čudáckeho Pugslyeho v pruhovanom tričku a tajomnú Wednesday s melancholickou povahou.

rodina addamsovcov 2
Zdroj: filmstories.co.uk

Rodinu taktiež dopĺňa stará mama Addamsová, ktorá  je veľmi šikovná v príprave elixírov a kúzelných nápojov. Samotná domácnosť by ale neprežila, ak by nemali aj správcu menom Lurch. Obrovský tichý chlapík sa stará o každodenný chod domácnosti a o to, aby všetko (ne)vyzeralo dobre. Vždy ale ocení pomocnú ruku. A to doslova.

Za člena rodiny sa totiž považuje aj Thing (v slovenčine Vec), ktorý je vlastne iba ruka. Nič viac, nič menej, no ide o odvážnu a nápomocnú chýbajúcu končatinu. Blízkym členom rodiny je aj strýko Fester, ktorý je menej elegantný ako jeho brat Gomez, no o to viac silný. A nakoniec, stálym, no len občas sa ukazujúcim členom rodiny je bratranec Itt, chlpatý tvor s obľubou v klobúkoch a okuliaroch.

Kvíz: Ktorý člen strašidelnej rodiny Addamsovcov ste?

Čo vravíte na dnešný halloweenský kvíz? Ktorý člen rodiny ste? Podeľte sa s výsledkom vášho kvízu s nami dole v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -