Zrušený Batman film Bena Afflecka mal byť „sakra úžasný!“ Teraz konečne vieme, o aký príbeh sme prišli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Aký mal Ben Affleck priniesť Batman film?

Ben Affleck bol Batman v DC filmovom svete niekoľko rokov. Prvý raz sa objavil v Batman v. Superman: Úsvit spravodlivosti a krátko po ňom nasledovala Justice League. Niekedy medzi nimi sa však herec rozhodol, že prinesie aj vlastný film, ktorý sa bude na hrdinu zameriavať. Ako mala jeho snímka vyzerať?

Pracovať mal na ňom aj kameraman Robert Richardson, ktorý už predtým s hercom nakrúcal jeho krimi drámu Pod rúškom noci. Ten ešte začiatkom roka 2019 vydával vyhlásenia, ktoré odhaľovali malé časti scenára. Povedal, že film sa má viac ponoriť do temnoty, a to aj čo sa týka samotného Temného rytiera.

ben affleck batman
Zdroj: hdqwalls.com

Pripomínať mal aj sériu Arkham

Mali sme vraj vidieť nielen vždy bystrú stánku Bruca Waynea, ale aj aspekty, ktoré nemusia byť úplne v zhode so zdravým rozumom. V prvom rade sa teda malo pozerať na osobu ako na individuálneho človeka. Mali sme vidieť, ako ho formoval každý s kým sa stretol, a tak to bolo aj o bohatej psychológií postáv. Svojím spôsobom  tak snímka pripomínala aj Arhkam sériu.

Neskôr v tom roku však Richardson v podcaste Happy Sad Confused povedal, že aj keď boli dokončené scenáre, nikto zo zúčastnených s nimi nebol spokojný. Vyjadril sa aj samotný Affleck – povedal, že nemohol prísť s konečnou verziou príbehu, „nepodarilo sa mu to rozlúsknuť.“ Svoj nápad tak škrtol, štafetu predal Mattovi Reevesovi a zvyšok je už známa história.

matt reeves ben affleck batman
Zdroj: koimoi.com

Teraz sa vyjadruje osoba spojená s filmom

Teraz sa však k filmu vyjadril aj Jay Olivia. Ide o komiksového umelca, ktorý prinášal návrhy scén pre DC filmy – okrem vyššie uvedených napríklad Wonder Woman. Aktuálne viedol rozhovor s portálom Inverse, kde si stále dával pozor na to, čo povie, aspoň malú časť informácií však odhalil.

V prvom rade povedal, že podľa neho by bol film „úžasný.“ Nevie, koľko návrhov okolo neho vzniklo, ale verí a myslí si, že Ben Affleck mu ukázal pre Batman film druhú verziu scenára. Čo v nej videl? Vraj to bolo úplne ohromujúce.

jay oliva dc
ZDroj: comicbook.com

80 rokov Batmanovej mytológie

Viazaný je ešte stále istou formou mlčanlivosti, vysvetlil však toto:

„Pracoval som na veľa veciach s Batmanom, ale čo bolo skvelé na tejto bolo to, že sa snažila spojiť dokopy niekoľko Batmanových dejových liniek, ktoré v skutočnosti nikdy neboli preskúmané. Benov príbeh by pokryl niečo, čo nikdy nikto nepokryl ani v komikse. Ale budovali sa k tomu rozličné linky po 80 rokov Batmanovej mytológie. A bolo k nim pristupované s novou perspektívou.“

Definitívne zhobom postave?

Ťažko povedať, či bude môcť niekedy umelec zverejniť svoje návrhy, rozhodne by sme ich však chceli vidieť. To je totiž zrejme jediná vec, ktorú môžeme z filmu dostať. Affleck dal režírovaniu zbohom pred 4 rokmi (vraj ak by to nespravil, hrozilo by mu, že sa upije k smrti, ako sa vyjadirl nedávno). Je veľká možnosť, že sa to stalo aj s jeho postavou samotnou, keďže zrejme naposledy sme ju videli v tohtoročnom Flashovi.

Boli by ste podľa slov umelca zvedaví na to, aký by Ben Affleck priniesol Batman film? Pozreli by ste si takúto verziu? Čo všetko z mytológie postavy sa tam podľa vás mohlo nachádzať? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -