Druhý Kocúr v čižmách bol po 10 rokoch nielen oznámený, ale rovno prichádza aj s trailerom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kocúr v čižmách 2 dostal prvý trailer

Aký je váš obľúbený šermiar Antonia Banderasa? Ak ste odpovedali inak ako kocúr v čižmách, tak ste už zrejme zabudli na tento spin-off s ním, ktorý pôvodne vznikol zo Shreka. Po vyše 10 rokoch konečne dostaneme pokračovanie, ba čo viac, Dreamworks rovno prinieslo na Puss in Boots: The Last Wish (Kocúr v čižmách 2Posledné želanie) aj trailer.

Začíname v ňom hneď veľkou akciou, keď kocúr ochraňuje dedinu tak, že bojuje proti kamennému monštru. Za povzbudzovania ľudí síce dokoná svoj hrdinský čin, nešťastnou náhodou ho to však stojí život. Nevadí, veď je mačka a tie majú 9 životov! Lenže ukáže sa, že 8 z nich už vyčerpal.

Čo ak mačke zostane posledný život?

V montáži, kde nám ukazujú ako počíta svoje straty, opäť dostávame odkazy na klasické rozprávky. Vidíme ako bojuje proti družine Robina Hooda, proti Veľkému zlému vlkovi a jednoznačne sa našim obľúbeným stávajú tri medvede, ktorým velí Zlatovláska. Avšak čo spraví mačka, keď jej zostáva posledný život?

Kocúr sa teda vydá na púť svojho života, aby mohol vysloviť želanie na ďalšie svoje dobrodružstvá. Na nej ho sprevádza jeho milovaná, ktorú poznáme z prvej časti, Kitty Softpaws. S jej hlasom sa opäť vráti Salma Hayek. Avšak novým spoločníkom je mopslík Perro, ktorému hlas prepožičia Harvey Guillén. Jeho môžeme najlepšie poznať ako Guillerma zo seriálu Čo robíme v temnotách.

puss in boots the last wish
Zdroj: ign.com

Ďalšie hviezdne hlasy

Avšak sľubujú nám aj ďalšie hviezdne hlasy. Do obsadenia boli pridaní Florence PughOlivia ColmanWagner MouraRay WinstoneJohn MulaneyDa’Vine Joy RandolphAnthony Mendez alebo Samson Kayo.

Novinky teda dostávame poriadne vo veľkom. Ale to si fanúšikovia predsa zaslúžia. Prvá časť totiž prišla ešte v roku 2011 (a bola veľkým kasovým úspechom). Preto malo od začiatku štúdio záujem o pokračovanie a niekoľkokrát ho sľubovali. To sa však akosi zaseklo v produkčnom pekle, niekoľkokrát sa vymenil režisér, hovorilo sa aj o reštarte série, až o ňom zostalo ticho.

puss in boots
Zdroj: collider.com

Roztomilé mačacie oči uvidíme ešte tento rok

Dreamworks neprinášalo žiadne informácie a zrazu ako veľké prekvapenie dostávame na Kocúr v čižmách 2 rovno trailer. Dokonca aj so zverejneným dátumom premiéry! Roztomilé (a ešte viac roztomilé – aj s pacičkami!) mačacie oči si teda pozrieme na plátnach 23. septembra.

Réžiu aj napísanie scenára dostal na starosť Joel Craford. Produkovať bude Mark Swift. Táto dvojica spolu už pracovala na animáku Krúdovci: Nový vek. Je nielen obľúbený u fanúšikov, ale odniesli si za neho aj Zlatý glóbus. Podľa novej ukážky to vyzerá tak, že by sa im podobný úspech mohol zopakovať.

Tiež ste netrpezlivo čakali na druhého Kocúra v čižmách? Páči sa vám zatiaľ pokračovanie podľa ukážky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -