Animáky Shrek a Kocúr v čižmách dostanú druhý dych! Kam nás zavedie pripravovaný reboot?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Obidva filmy čaká niečo, v čo sme niektorí tajne dúfali. Naplánované projekty sa dostali do rúk skúsenému Chrisovi Meledandrimu, ktorý k nám priviedol majstrovské animované dielo Ja, zloduch. Shrek začal svoju púť v roku 2001 a toto „zelené monštrum“ sa okamžite stalo ikonou po celom svete. Vo filme v originálnom znení sme mohli počuť hlasy známych hercov ako sú Mike Myers, Cameron DiazEddie Murphy.

Zdroj: movieweb.com

Druhým filmom je animovaná rozprávka Kocúr v čižmách, ktorá zažila svoju premiéru v roku 2011. V hlavnej dablérskej úlohe sa predstavil herec Antonio Banderas. Bohužiaľ, pokračovania sme sa nikdy nedočkali. Aj napriek úspechu boli plány zrušené ešte v roku 2015 a viac sme o nich nepočuli. No už nejaký čas sa hovorí o filme Shrek 5, v ktorom by sa scenára ujal Michael McCullers. Na takéto niečo si však počkáme. Dôvodom je odkúpenie štúdia DreamWorks Animation spoločnosťou Comcast za nemalú čiastku 3,8 miliardy dolárov. Nový majiteľ dal prednosť filmu Ako si vycvičiť draka 3.

Zdroj: tlacovasprava.sk

Bude mať najnovší Shrek nadväznosť na svojho predchodcu?

V spolupráci s filmovým štúdiom Universal sa síce dočkáme nového Shreka, ale nadväznosť s posledným filmom by sme hľadali len márne. Pod vedením Chrisa Melendandriho sa dočkáme nového dobrodružstva a takáto myšlienka nemusí byť vôbec zlá. Takto sa k celej situácii vyjadril Melendandri v najnovšom rozhovore pre Variety:

„Ak sa pozrieme do minulosti na výkony dablérov, sú úžasní. A ak máte priestor k obnove týchto postáv, prídu na radu moje nostalgické pocity priniesť tieto postavy spať k životu. Výzvou je to, aby sme nevytvorili len obyčajný film s nadväzujúcim príbehom.“

Shrek
Zdroj: shrek.wikia.com

Novinky zo tohto sveta nie sú žiadnym prekvapením. Je logické, že štúdiá chcú zo svojho majetku vyťažiť čo najviac peňazí. A určite sa všetci zhodneme, že nový Shrek je naozaj nevyhnutný. Žiaden fanúšik tejto klasiky niečím takým nepohrdne a na zoznam filmov môže pribudnúť nová kultová animovaná rozprávka. Pripravované snímky Shrek a Kocúr v čižmách zatiaľ neoznámili dátum premiéry a preto veríme, že sa ďalšie informácie objavia už čoskoro.

Zdroj: variety.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -