Odvážny krok tvorcov: Životopisný film o Amy Winehouse bude úplne iný, než by ste čakali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Back to Black, životopisný film o Amy Winehouse

Skladby Rehab či Valerie sú iste jednými z tých, ktoré od Amy Winehouse pozná azda každý – aspoň z počutia. Kým však mohlo prísť na jej najväčšie hity, musela britská hudobníčka preraziť svojim debutovým albumom. Práve na to sa bude pozerať nový životopisný film o tejto umelkyni. Trailer na Back to Black jednoznačne dokazuje, že sa týmto príbehom o počiatkoch jej kariéry necháme strhnúť.

Kým sa stala globálnym fenoménom, musela si prejsť nejedným životným úskalím a náročnými vzťahmi. To bude mapovať snímka, ktorá sa na veci pozerá priamo z pohľadu umelkyne. Všetko smerovalo k jej debutovému albumu Back to Black, po ktorom snímka nesie názov.

Tvorba iná ako všetky naokolo

Amy vedela, že je iná ako všetky hudobníčky okolo nej. V čase, keď ešte stále doznievali v Británii Spice Girls sa rozhodla písať úplne iný druh hudby. Nepísala ho preto, aby sa stala slávnou. Písala ho preto, lebo nevedela, kým by mohla byť, ak by netvorila túto hudbu.

Režisérkou snímky je Sam Taylor-Johnson, ktorá stojí za drámou Nowhere Boy alebo prvou častou filmu Päťdesiat odtieňov. Vyjadrila sa, že chcela priniesť pohľad na život Amy Winehouse, aký sme doteraz ešte nevideli, teda na jej skoršie roky hudobného života a jej postupnú cestu, počas ktorej sa stala hviezdou.

back to black amy winehouse
Zdroj: themoviedb.org

Prvý film, ktorý sa pozerá na počiatky hudobníčky

Takýto film o živote hudobníčky naozaj ešte nevznikol. Od jej nešťastnej smrti v roku 2011, kedy mala 27 rokov však vzniklo niekoľko dokumentárnych filmov. Snímka Amy z roku 2015 si dokonca vyslúžila aj Oscara.

Winehouse si v novom filme Back to black zahrá Marisa Abela, ktorá je známa napríklad z BBC seriálu Industry. Objavila sa aj v minuloročnej Barbie v menšej roli ako hovoriaca Barbie. Jack O’Connell si tu zahrá jej manžela Blake Fieldera-Civila. Jej otca Mitcha stvárni Eddie Marsan a matku Janis bude hrať Juliet Cowan. Jej starú mamu Cynthiu, ktorá mala veľký vplyv na tvorbu, stvárni Lesley Manville. Film príde do kín 10. mája 2024.

Ako sa vám páči trailer na Back to Black? Ste zvedaví na vzostup Amy Winehouse k sláve a počiatky jej tvorby? Chcete vedieť, čo všetko stálo za slávnym albumom Back to Black? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -