Nakrúcal sa 15 rokov. Kontroverzný Karlos Vémola dostane film, prvý trailer je plný bitiek a veľkých momentov

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Kontroverzný bojovník Karlos Vémola dostane nový film

Zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom a zábavou, fascinujú davy, priťahujú pozornosť a plnia stránky bulvárnych novín. Karlos Vémola je jedným zo zápasníkov, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Film plný unikátnych a archívnych záberov vznikal 15 rokov. Ukazuje, kto Karlos Vémola v skutočnosti je, aký je mimo svetla reflektorov aj odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal.

Dokument Karlos, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou Michala Samira a Šimona Šafránka, nie je len športovým medailónom, ale filmovým portrétom osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Českej republike. Režisér Michal Samir začal Karlosa nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne, keď bol Vémola ešte obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý pracoval ako vyhadzovač v bare a pretĺkal sa životom.

Dôležitou súčasťou filmu sú unikátne zábery spred 15 rokov, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. A, samozrejme, zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou, bývalou slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane, na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou.

Príde už na budúci mesiac

Karlos je film o extrémnej osobnosti v extrémnych časoch. Predstavuje Vémolu nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu.

karlos vemola film
Zdroj: Bontonfilm

Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára Michal Samir. Keďže režisér sa pozná s Karlosom už takmer pätnásť rokov, ich vzťah umožnil tvorcom väčšiu otvorenosť a úprimnosť.

Karlos v slovenských a českých kinách štartuje 25. januára budúceho roka, uvedie ho sem spoločnosť Bontonfilm. S blížiacou sa premiérou dostala športovo-dokumentárna novinka aj vôbec prvý plnohodnotný trailer.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -