Zomrel známy seriálový herec vo veku iba 42 rokov. Slováci ho poznajú z X-Men či projektu HBO Max

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zomrel seriálový herec Adan Canto

Svet obletela správa, že zomrel známy seriálový herec Adan Canto. Iba vo veku 42 rokov prehral svoj utajovaný boj s rakovinou slepého čreva, informoval portál Variety. Zanechal po sebe manželku Stephanie Ann Canto a dve malé deti. Jeho syn Roman Alder má iba tri a pol roka, dcérka Eve Josephine má jeden a pol roka.

Herectvu sa venoval už do roku 2009, vtedy však pôsobil skôr v lokálnych mexických produkciách. Veľký zlom v jeho kariére nastal v roku 2013, kedy si zahral po boku Kevina Bacona v drsnom kriminálnom seriáli The Following. Mimoriadne obľubovaná prvá séria mu otvorila dvere do Hollywoodu a k ďalším pôsobivým úlohám.

adan canto kiefer sutherland designated survivor
Zdroj: BBC

Veľkolepý vstup do Hollywoodu, objavoval sa po boku hviezd

Poznať sme ho mohli napríklad z trojsériového dramatického seriálu Designated Survivor. Tam si zahral poradcu (a neskôr viceprezidenta) amerického prezidenta, ktorého stvárňoval Kiefer Sutherland. Predtým si ešte stihol zahrať v sitkome Mixology a objavil sa aj v menších úlohách v seriáloch Narcos či Blood and Oil.

Nezaháľal ani pri tvorbe na veľké plátno, prvá veľká filmová rola sa mu dostal v roku 2014. Zahral si vo filme X-Men: Budúca minulosť, kde stvárnil superhrdinu Sunspota. Skúšal to dokonca aj na režisérskej pozícii a priniesol dva krátke filmy – Before Tomorrow v roku 2014 a The Shot v roku 2020.

adan canto the cleaning lady
Zdroj: HBO

V poslednom čase ešte populárnejší

Najviac známy však mohol momentálne byť zo seriálu The Cleaning Lady (Upratovačka), ktorý môžu aj Slováci sledovať na HBO Max. Boli odvysielané dve série, pričom produkcia tretej už je rozbehnutá. Canto sa však na pľaci kvôli zdravotným problémom už nenachádzal. V seriáli hral gangstera menom Arman Morales. Do svojej kriminálnej organizácie si táto postava najme ženu, ktorá bola svedkom vraždy, aby za neho čistila miesta zločinu.

Na konci druhej série skončila jeho postava vo väzení, je to pre tvorcov aspoň malý spôsob, ako sa vysporiadať s chýbajúcim Cantom. Smútok nad stratou herca, ktorý tento svet navždy opustil 8. januára, vyjadrili aj veľké spoločnosti a kolegovia, s ktorými pracoval.

Boli ste fanúšikom herca Adana Canta, ktorá nás opustil vo veku iba 42 rokov? Z ktorého z uvedených projektov ste ho poznali vy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -