Chester Bennington nás navždy opustil pred mesiacom. Toto je TOP 10 soundtrackov od skupiny Linkin Park!

Nenechajte si ujsť

Mesiac dozadu obletela svet správa, že frontman legendárnej kapely Linkin Park, Chester Bennigton, už viac nie je medzi nami. Skupina zložila množstvo piesní pre rôzne filmy, avšak typická je hlavne pre prácu na Transformeroch. Spevák sám väčšinu z uvedených skladieb napísal. Tu je zopár z nich:

New Divide

Jeden z najúspešnejších singlov od tejto kapely bol zložený špeciálne pre film Michaela Baya, Transformers: Pomsta porazených. Skladba sa stala témou pre prvý diel. Mike Shinoda prezradil, že na nej spolupracoval so skladateľom Hansom Zimmerom. Počas filmu znie aj v inštrumentálnej forme.

What I´ve done

Skladba sa objavila už v traileri pre vyššie menovaný film. Klip ku skladbe obsahuje pohľad na mnoho kontroverzných tém ako znečistenie, rasizmus, nacizmus, Holokaust, terorizmus a iné.

Iridescent

Iridescent patrí do albumu A Thousand Suns. V roku 2011 bola použitá v tretej časti Transformerov s názvom Temná strana Mesiaca a v druhej časti Kung Fu Pandy. Podľa fanúšikov sa do témy prirodzene hodí, namiesto toho, aby sa nejako vtierala.

Powerless

Hlavný soundtrack ku filmu Abraham Lincoln: Lovec upírov je pokračovaním piesne Tinfoil. Nespievaná pieseň bola použitá ako začiatok a pomaly prechádza do spievanej časti. Soundtrack pre film zložil Henry Jackman. Song pochádza z albumu Living things. Text vypovedá o samo deštruktívnom priateľovi či partnerovi.

Leave Out All the Rest

Pieseň sa objavila v záverečných titulkoch Súmraku. Taktiež bola použitá v jednej časti CSI: Kriminálka Las Vegas. V klipe piesne boli použité podobné scény aj téma ako z filmu Sunshine, avšak ako soundtrack tohto filmu nebola použitá.

Roads Untravelled

Tento singel bol zo zjavných dôvodov použitý vo filmovej verzii Need for Speed. Roads Untravelled patrí do albumu Living things.

A Light That Never Comes

Séria The Expendables použila túto pieseň v treťom dieli. V druhej časti zas odznela od skupiny skladba Burning In the Skies.

Session

Session z albumu Meteora je plne inštrumentálny soundtrack pre film Matrix Reloated. Mike Shinoda sa vyjadril, že pri jeho tvorbe použili také efekty, aby bolo takmer nemožné ju zahrať.

Blackout

Renholdër, americký rockový hudobník zložil remix tohto songu. Ten bol následne použitý vo filme Underworld Awakening.

Waiting For the End

Skladba poslúžila Tilovi Schweigerovi ako podklad v jeho nemeckom filme Ochraca. Pochádzala z albumu A Thousand Suns a mala veľký úspech.

Za Chestrom smúti nielen hudobný, ale aj filmový svet. Ste fanúšikmi Linkin Parku? Ktorý z týchto soundtrackov máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -