Nezvratný osud bude opäť dvíhať žalúdky. Šiestu časť prinesie režisér Spider-Man filmov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nezvratný osud 6 v príprave

Nezvratný osud 6 sa opäť dostal do fáz príprav. Šiesta časť obľúbenej slasherovej značky bola oznámená ešte v roku 2019, avšak kvôli pandemickej situácii boli plány na ňu zrušené. Teraz sa jej podarilo obnoviť, nezamieri však do kín, keďže za jej obnovu môže streamovacia služba. A prividela k nej režiséra Spider-Man filmov, ktorý je dlhoročným fanúšikom.

Jon Watts sa zapísal do filmového sveta ako režisér novej trilógie Spider-Mana od titulov Návrat domov až po najnovší Bez domova. K projektu sa dostal prostredníctvom služby HBO Max, ktorá sa onedlho objaví aj v našich končinách. Tento projekt je vraj pre neho srdcovým.

nezvratný osud
Zdroj: nerdist.com

S manželkou dlhoročnými fanúšikmi

Povedal, že aj so svojou manželkou Dianne McGunigle boli priaznivcami série už od samého začiatku. Tak budú obaja figurovať pri filme ako producenti. Produkovať budú pre spoločnosť New Line Cinema, ktorá značku vlastní a priniesla aj všetky predošlé filmy.

Scenár k filmu napíšu Lori Evans Taylor (ktorá písala pre dramatický seriál Wicked Wicked Games) a Guy Busick (ktorý napísal najnovší Vreskot). Watts však nebude film režírovať. Uviedol, že by to nestíhal popri svojich iných povinnostiach. Chystá sa totiž do sveta MCU priniesť film Fantastická štvorka. Verí však, že nájdu správnu osobu a v jej rukách bude mať pokračovanie franšízy úspech.

nezvratný osud
Zdroj: denofgeek.com

Nie je úniku pred smrťou

Nezvratný osud sa v každom filme točí okolo podobnej tematiky – Keď prichádza smrť, nie je úniku. Partia tínedžerov len o vlas unikne smrti, pretože niektorý z nich má víziu o tom, čo sa stane. Na prvý pohľad by tak všetkých zachránil, lenže smrť si po nich postupne chodí opäť – vďaka čomu sme dostali niektoré poriadne krvavé a násilné scény.

Niektoré z nich sú ale maximálne pamätné (každý, kto skoršie filmy videl, sa musí priznať, že sa bojí chodiť na cestách za kamiónmi prevážajúcimi drevo). Prvý film v sérii je už 20 rokov starý a zatiaľ posledný vyšiel už v roku 2011. Zrejme preto si aj Jon Watts povedal, že je čas priniesť Nezvratný osud 6.

nezvratný osud 5
Zdroj: letterboxd.com

Je čas dať lacným scénam zbohom

Treba povedať, že nie všetky scény v predošlých filmoch môžu byť pre súčasného diváka atraktívne. Niektoré sa už môžu zdať zastarané alebo príliš lacné. Watts a jeho kreatívny tím sú si však plne vedomí moderných filmárskych technológií a toho, čo dokážu. Preto by šiesty príspevok do série mohol byť poriadnou jazdou.

Myslíte si, že séria Nezvratný osud potrebuje ďalšie pokračovanie? Ste jej fanúšikom alebo ju obchádzate? Ktorá zo scén je pre vás prípadne najpamätnejšia? Povedzte nám v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -