Režisér Flasha hovorí o tom, že všetko, čo sme videli vo filmoch, existuje. Čo to znamená?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Flash otvára multiverzum

Je jasná a už pre nás potvrdená informácia, že nadchádzajúci film The Flash otvorí pre svet DC multiverzum. Jeho režisér Andy Muschietti nám ale do toho vnáša trochu viac svetla a hovorí o vzrušujúcich spôsoboch, akými sa to bude diať. Hovorí o tom, ako bude otváranie alternatívnych realít fungovať a zdá sa, že môžeme byť ešte nadšenejší ako doteraz.

Nedávno sme sa dozvedeli, že sa okrem Michaela Keatona objaví aj Ben Affleck, aby si zopakovali svoje úlohy. Takto uvidíme minimálne dve rozličné verzie Batmana. Vyzerá to ale, že to je len vrcholom ľadovca, pretože režisér poskytol nedávny rozhovor pre Vanity Fair, v ktorom uviedol, že vo filme The Flash narazíme na viaceré varianty našich obľúbených hrdinov.

The Flash
Nové concept arty z filmu The Flash; Zdroj: ign.com

Viaceré vesmíry sa otvoria

Barry Allen bude podľa jeho slov „búrať hranice fyziky a narazí na niekoľko alternatívnych dimenzií, v ktorých uvidíme mierne iné verzie klasických DC hrdinov„. Ale informácie posunul ešte na ďalšiu úroveň, keď povedal: „Všetko, čo ste doteraz videli, existuje„. Dovysvetľoval to týmito slovami:

„Tento film bude akýmsi spojítkom, príbehom, ktorý naznačuje spojený vesmír. V ňom sú všetky filmové stvárnenia, ktoré sme doteraz videli, platné. Aby som to zhrnul: hovorím, že všetko, čo sme videli a ešte aj budeme vidieť, existuje. V jednom, zjednotenom vesmíre.“

Takže multiverzum, ktoré sme videli v Crisis on Infinite Earths, bude platné aj vo filmovom svete. A to je rozhodne pecka. V jednom vesmíre totiž existujú všetky verzie Supermana, od 70. rokov až doteraz. Rovnako to je aj s maskovaným detektívom. A nie celkom šťastne, aj s Green Lanternom. Ale alternatívne reality môžu byť rôzne.

The Flash
Nové concept arty z filmu The Flash; Zdroj: ign.com

Skutočne všetko, čo sme videli?

Znamená to, že sa do tohto univerza zaraďuje aj The Batman s Robertom Pattinsonom v hlavnej úlohe? Že tam zapadá aj dramatické spracovanie Jokera, ktoré sme si mohli pozrieť minulý rok? Ťažko naisto povedať, ale predpokladám, že áno. Ak Muschietti povedal, že všetko, tak všetko.

Flash a jeho multiverzum môže byť pomerne komplikovaným konceptom pre ľudí, ktorí sa viac nevenujú DC tvorbe. Teda nečítajú komiksy alebo nesledovali ani animované spracovania. Pre všetkých riadnych fanúšikov je to ale skvelou správou.

The Flash
Nové concept arty z filmu The Flash; Zdroj:
looper.com

Napäto očakávame aké spojenia a interakcie medzi postavami nám prinesú. Koľko rozličných verzií Batmana alebo Supermana uvidíme. A rozhodne by nebolo na škodu, keby si niektoré postavy zo seriálového Flasha strihli aspoň malé cameo. Je skoro niečo predpokladať, v každom prípade je výbornou správou, že tento film otvorí a bude ďalej otvárať DC multiverzum.

Myslíte si, že je výbornou správou, že Flash otvorí multiverzum? Tešíte sa na prepojenie alternatívnych verzií postáv? Dajte nám vedieť v komentároch svoj názor.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -