AKTUÁLNE: Ben Affleck sa vráti ako Batman. V ktorom filme stvárni kľúčovú úlohu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ben Affleck sa vráti ako Batman

Neuveriteľné sa (opäť) stáva skutočnosťou. Rovnakou vetou sme nedávno začínali priam nepredstaviteľnú správu o tom, že si herec Michael Keaton opäť oblečie kostým netopierieho muža. Spásou pre filmový vesmír DCEU tak môže byť práve film The Flash, ktorý otvorí dvere do multiverza DC.

Najnovšie magazín Vanity Fair oficiálne potvrdil, že sa do úlohy Temného rytiera vráti aj Ben Affleck. Jeho iteráciu Batmana sme prvýkrát videli vo filme Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, pričom po Justice League povesil čierny plášť na klinec. V tom čase mal dokonca režírovať vlastný sólový film, z ktorého nakoniec vznikol The Batman režiséra Matta Reevesa.

Zdroj: youtube.com

Pokiaľ ste vo všetkých pripravovaných DC filmoch stratení, trochu vám pomôžeme. Režisér Andy Muschietti (To, To 2) pripravuje na leto roku 2022 film The Flash, ktorého hlavnú úlohu stvárni herec Ezra Miller. Snímka bude inšpirovaná komiksovým príbehom Flashpoint Paradox, v ktorom sa Barry Allen snaží zvrátiť vraždu svojej matky, no namiesto toho rozbije celý časopriestor.

Vo filmovom vesmíre tak budú predstavené paralelné dimenzie, ktoré obsahujú rôzne verzie rovnakých postáv. Preto uvidíme hneď dve verzie Batmana v jednom filme, jednu stvárni Michael Keaton, zatiaľ čo tú druhú Ben Affleck. Prítomnosť Temného rytiera herca Vala Kilmera zatiaľ potvrdená nebola, no v tomto stave by sme sa tomu už vôbec nečudovali.

Bude dôležitou súčasťou filmu

Filmár Muschietti v rozhovore vysvetlil, že prítomnosť Batmana Bena Afflecka je pre jeho film veľmi dôležitá.

„Je veľmi podstatnou súčasťou emocionálneho dopadu filmu. Interakcia a vzťah medzi Barrym a Affleckovým Waynom prinesú emocionálnu úroveň, akú sme predtým nevideli. Je to Barryho film, je to Barryho príbeh, ale ich postavy sú viac prepojené, ako si myslíme. Obe postavy prišli o matku vďaka vražde, a to je jedným z emocionálnych nosičov filmu. Práve tam prichádza Affleckov Batman.“

ben affleck končí ako batman
Zdroj: theplaylist.net

Affleck dostal scenár koncom minulého týždňa a tento týždeň súhlasil s tým, že sa pridá k projektu. K jeho návratu sa vyjadrila aj Barbara Muschietti, producentka filmu a zároveň sestra režiséra.

„Bolo tu hneď niekoľko príbehov a vecí, ktoré sám povedal o tom, že to mal ťažké pri hraní Batmana, a že to preňho bolo veľmi zložité. Myslím si, že to skôr bolo o ťažkom období v jeho živote. Keď sme ho oslovili, teraz je v úplne inej fáze jeho života. Bol tomu naozaj otvorený, čo pre nás bolo menším prekvapením. Bolo to otáznikom. Všetci sme len ľudia a prechádzame si výbornými fázami v živote a príšernými fázami v živote. Práve teraz sa nachádza v stave, v ktorom si reálne môže užiť byť Batmanom. Plus, nemusí ťahať celý film. Je to kľúčová úloha, no zároveň je to zábavná časť.“

Okrem filmu The Flash sa Ben Affleck vráti ako Bruce Wayne aj v režisérskej verzii Justice League, ktorú si pre HBO Max pripravuje Zack Snyder na budúci rok. Mimo toho nás čaká samostatný film The Batman režiséra Matta Reevesa, v ktorom si kostým Batmana oblečie herec Robert Pattinson.

O všetkých týchto projektoch sa dozvieme viac už túto sobotu, 22. augusta na online akcii DC FanDome. Ostante teda naladení, všetky podstatné informácie a novinky vám prinesieme čo najskôr.

Tešíte sa, že sa po boku Michaela Keatona objaví ako Batman aj Ben Affleck? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -