Kingsley Ben-Adir sa ukazuje ako legenda reggae v prvom traileri na film Bob Marley: One Love

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Čo spevácka legenda, to životopisný film? V poslednej dobe to tak vyzerá. Títo speváci si to ale zaslúžia. Rovnako je na tom aj Bob Marley, jamajská hudobná ikona, ktorý je jednoznačne definíciou hudobného žánru reggae. Jeho životopisný film nesie názov Bob Marley: One Love, ktorý už dostal aj prvý trailer. Takmer trojminútové video nás vťahuje do Marleyho zaujímavého života.

O film sa postará režisér Reinaldo Marcus Green. Ten nedávno režíroval aj iný životopisný film, King Richard (2021). Tento film sa venoval otcovi tenisových majsteriek Venus a Sereny Williamsových. Postavu hral Will Smith. Film bol nominovaný na viacero ocenení a získal tiež 6 nominácií na Oscara, aj v kategórii Najlepší film. Jedného Oscara aj vyhral, a to v kategórii Najlepší herec.

Trailer na film Bob Marley: One Love

Green má teda so životopisnými filmami skvelé skúsenosti. A určite sa mu skvelo pracovalo aj na tomto filme, a to vďaka talentovanému hereckému obsadeniu. V hlavnej úlohe Boba Marleyho sa ukáže herec Kingsley Ben-Adir. Herca môžeme poznať napríklad zo seriálu Peaky Blinders či práve vysielanej MCU minisérie Secret Invasion, kde hrá hlavného záporáka Gravika.

Herca si tento rok budeme môcť ešte vychutnať vo filme Barbie (v kinách od 20. júla) ako jedného z mnohých Kenov. Okrem neho si vo filme o Marleym zahrajú aj herci a herečky ako Lashana Lynch (Rita Marley), Jesse Cilio (Norval Marley), James Norton (Chris Blackwell), Michael GandolfiniNadine MarshallAnthony Welsh. Marleyho syn Ziggy Marley sa na filme podieľa ako producent.

Bob Marley zomrel vo veku 36 rokov v roku 1981 z dôvodu rakoviny kože. Dovtedy toho ale zažil mnoho, pričom niekoľko dôležitých udalostí sme mohli vidieť aj v traileri. Ukázali nám jeho začiatky na Jamajke, vzostup k sláve, vystúpenia, relax s rodinou či aj pokus o atentát, ktorý prežil. Prvé zábery nám tak sľubujú srdcervúci film o speváckej legende, ktorý príde do kín 12. januára 2024.

Ste fanúšikom reggae hudobného štýlu a Boba Marleyho? Čo hovoríte na prvé zábery z jeho životopisného filmu?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -