A24 prináša trailer na film Priscilla, ktorý ukáže príbeh Elvisa Presleyho z úplne inej perspektívy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Priscilla

Štúdio A24 prináša trailer na film Priscilla. Pôjde o biografický film manželky Elvisa Presleyho, ktorý vychádza z jej memoárov Elvis and Me z roku 1985. Dokáže nám tak poskytnúť úplne iný náhľad na život kráľa rokenrolu, ale podľa ukážky je zjavné, že so všetkým, čo k tomu patrí.

Iba 45-sekundové video v rýchlom slede perfektne zachytáva udalosti zo života tejto dvojice. Vidieť môžeme jeho vojenskú uniformu – práve pri jeho službe sa spoznali. Nachádzame aj okázalú svadbu, burcujúce vystúpenia či rodičov, ktorí sa snažia Priscillu dotlačiť do iného vzťahu.

Príbeh kráľa rokenrolu z pohľadu jeho manželky

Minulý rok nás uchvacoval film Elvis od Baza Luhrmanna, v ktorom si ho zahral Austin Butler. Ten si dokonca za svoje stvárnenie ikonického hudobníka odniesol aj Zlatý glóbus. Jeho manželku si tu zahrala Olivia DeJonge. Teraz prenechávajú štafetu iným hercom. Elvisa bude hrať Jacob Elordi, ktorého môžeme poznať z Eufórie či filmovej série The Kissing Booth. Samotnú Priscillu stvárni Cailee Spaeny, známa z Mary z Easttownu. Vidieť sme ju mohli aj v trileri Zlé časy v El Royale.

Film režíruje Sofia Coppola, pre ktorú ide už o tretiu spoluprácu s touto spoločnosťou. Ešte v roku 2013 priniesla film Bling Ring: Ako VIP-ky a v roku 2020 to bola dramédia V úskalí (On the Rocks). Ani týmto sa ich cesty nerozchádzajú, okrem životopisnej snímky má v príprave aj seriál The Custom of the Country ako adaptáciu knihy od Edith Wharton.

Priscilla trailer
Zdroj: variety.com

Sofia Coppola s viacerými spolupracovníčkami

Coppola si k filmu aj sama napísala scenár. Prizvala si však viacerých svojich častých spolupracovníkov. Ako kameraman tak pôsobí Philippe Le Sourd, kostýmovou dizajnérkou je Stacey Battat a tou produkčnou zase Tamara Deverell. Strihačkou bola Sarah Flack.

Ukážka zatiaľ neposkytuje dátum vydania, hovorí iba o tom, že film „príde čoskoro“. Zatiaľ nie je ani známe, do ktorých všetkých krajín sa dostane do kín. Napríklad v Taliansku bude uvedený iba online. Zostáva tak čakať, či aj my uvidíme príbeh Elvisovej ženy v kinosále.

Páčil sa vám trailer na film Priscilla? Ste zvedaví, ako bude vyrozprávaný príbeh z pohľadu Elvisovej ženy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -