Ukážka na nový film režiséra Aarona Sorkina vás už teraz skvele stiahne do jeho atmosféry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Trial of the Chicago 7 teaser

Chystaná politická dráma The Trial of the Chicago 7 ukazuje prvý teaser. Netflix ho vypustil presne dva mesiace odkedy nám ukázal prvé zábery z filmu. Teraz si môžeme pozrieť viac z chystanej práce Aarona Sorkina, o ktorom vieme, že je majstrom v tomto žánri. Za všetky treba určite spomenúť Sociálnu sieť, Moneyball či Veľkú hru.

A musíme povedať, že niečo iba cez minútu a pol dlhá ukážka toho už dokáže povedať dosť. Perfektne nás vtiahne do atmosféry konca 60. rokov a protestov v nej. Čo sa začalo ako mierumilovná demonštrácia totiž skončilo niekoľkými zatknutiami a ako už názov napovedá, aj súdom.

The Trial of the Chicago 7
Zdroj: deadline.com

Organizátori protestu pred súdom

V roku 1968 začal protest na Národnom demokratickom zraze. Viedli ho niektoré veľké osobnosti tej éry. Zamýšľali nenásilnou cestou zdeliť svoje názory a nesúhlasy, čo sa však nestretlo s pochopením miestnych vládnych zložiek. Tak skončilo 7 mužov v putách a boli predstavení pred súd. To vyvolalo však len väčší nepokoj protestujúcich a demonštrácie sa zvrhli na výtržnosti.

Pre zahranie ústredných postáv si režisér zvolil skutočne skvelé mená z radov Hollywoodu. Stvárnia ich Sacha Baron CohenJeremy StrongEddie RedmayneAlex SharpYahya Abdul-Mateen IIJoseph Gordon-Levitt, a Mark Rylance. Oficiálny popis deja od tvorcov znie takto:

Čo bolo mienené ako mierový protest v roku 1968 na Národnom demokratickom zraze, prerástlo v násilné stretnutie s políciou a národnou gardou. Organizátori protestu — vrátanie mien ako Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden, a Bobby Seale — boli obvinení z konšpirácií a plánov začať povstanie. To viedlo k jednému z najviac známych súdnych procesov v histórii.

Trial-of-the-Chicago-7
Zdroj: vanityfair.com

Témy sú až bolestivo aktuálne

A už The Trail of the Chicago 7 teaser nám ukazuje, že tento materiál je naozaj rozumne spracovaný. Dáva nám pohľad na „pokojných prostestujúcich vs. políciu„, z ktorého až mrazí. Možno aj preto, že je téma tak aktuálna, situácia bola (a miestami stále je) v Štátoch veľmi podobná. Niektorí ľudia sa dokonca obávajú, či je vhodné ukázať dramatizáciu podobných vecí, ktoré vidíme aj v dnešných dňoch.

Režisér a Netflix však zrejme vedia čo robia. Film totiž nehrá na rasovú kartu, jeho jadrom je boj politických aktivistov proti zákonu samotnému. A v ukážke vidíme skvelé momenty, napäté dialógy (napríklad medzi Cohenom, ktorý stvárňuje Abbieho Hoffmana a Gordonom-Lewittom, ktorý si zahral Richarda Schulzta), ktoré perfektne fungujú.

Témy, na ktoré Sorkin odkazuje, sú totiž neustále aktuálne a tak to vyzerá, že každý moment tejto drámy bude skvelé sledovať. Je predčasné hovoriť, či si za to vyslúži ďalšiu nomináciu, ale z môjho pohľadu to vôbec nie je vylúčené. Ako politicky ladený film dopadne sa v každom prípade budeme môcť presvedčiť 16. októbra na Netflixe a vo vybraných kinách.

Vtiahol atmosférou The Trail of the Chicago 7 teaser aj vás? Zaujala vás táto téma a myslíte si, že je aj teraz aktuálna? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -