Aké by bolo vymeniť si telo so sériovým vrahom? Aj to ukazuje trailer na film Freaky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Freaky

Christopher Landon je meno, ktoré nám môže byť známe vďaka práci so spoločnosťou Blumhouse. Je pre nich scenáristom aj režisérom a jeho najznámejším počinom je určite film z roku 2017 s názvom Všetko najhoršie. Žánru hororovej komédie zostáva verný aj naďalej a teraz prináša trailer na jeho chystaný film Freaky.

Ten už samotným názvom odkazuje na iné dielo kinematografie, Freaky Friday. U nás sa film dostal do televízie pod dvomi názvami, najskôr ako Medzi nami dievčatami a neskôr presnejší preklad: Strelený piatok. Vychádza z knižnej predlohy z roku 1972. Filmovú podobu dostal v roku 2003.

Zahrali si v nej Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan. Stvárnili matku a dcéru, ktoré si následkom kliatby vymenili telá. Išlo o rodinnú komédiu, ktorá malá ukázať, ako by mali rodičia vnímať svoje deti a opačne. Kým sa toto titulné postavy nenaučili, nemohli sa prehodiť naspäť. A teraz dávajte dobrý pozor. Čo keby niekto zobral tento námet a povedal si, že namiesto dvoch žien si telo vymení mladá školáčka so sériovým vrahom?

Známy koncept s netradičným zvratom

A to je presne premisa chystaného filmu. V ňom 17-ročná Millie, ktorú hrá Kathryn Newton (The Society), iba o chlp unikne vrahovi, ktorý si hovorí jednoducho Mäsiar. Toho si nezahrá nikto iný ako Vince Vaughn. Zabijak sa však chystá použiť mysterióznu prastarú dýku, a tak namiesto toho, aby prebodol svoju obeť, tak si s ňou vymení telo.

Teraz majú iba 24 hodín na to, aby sa prehodili späť, inak tak zostanú po zvyšok svojich dní. Teenagerka samozrejme nechce zostať v tele vraha v strednom veku. Háčik je ale v tom, že zabijakovi to takto viac ako vyhovuje, pretože sa tak dokonale vyhne podozreniu polície, ktoré padne na peknú mladú babu v jeho tele, o ktorej si budú myslieť, že je vraždiaci psychopat.

freaky-movie
Zdroj: horrorfuel.com

Pre oboch hercov sú role správne vybrané

Trailer na film Freaky nám ukazuje presne to, čo od neho očakávať. Na jednej strane je to horor, na druhej bláznivá komédia. A to je presne kombinácia, ktorá sa nám páči. Vaughn má samozrejme za sebou bohatý herecký repertoár, ale zvládnuť sa správať ako teenagerka bude rozhodne tvrdý oriešok. Mne osobne niektorými črtami pripomína Roba Schneidera, ktorý si tiež vymenil telá s mladou študentkou (Anna Farris) vo filme Sexi kosť. Ide ale o podobný námet, takže môže zatiaľ ísť iba o prvý dojem.

Pre šarmantnú mladú herečku Kathryn Newton je to iba druhé nazretie do sveta komédie. Ale že to vie, dokázala už v predošlom filme z roku 2018 Blokoti. V ňom sa maturujúce študentky rozhodnú, že prídu o panenstvo, v čom sa im z každú cenu snažia zabrániť ich rodičia. A ani k temnejšiumu žánru nemá ďaleko, pretože si strihla rolu v seriáli Supernatural. Mohlo by teda ísť o perfektnú rolu pre túto herečku.

V každom prípade sa o výsledku budeme môcť presvedčiť už o pár mesiacov. Film Freaky má stanovenú premiéru na 13. novembra. Šikovný ťah, nakoľko ide o piatok. Takže ak sa kiná dovtedy nezavrú, rozhodne si ho nenecháme ujsť…

Chytil vás trailer na film Freaky? Zaujal vás už použitý koncept v netradičnom prevedení so sériovým vrahom? Dajte nám vedieť vaše názory do komentárov.

Zdroj: glamour.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -