Poirot sa vracia k prípadu v priam hororovej atmosfére, ukazuje nám trailer na A Haunting in Venice

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na A Hauting in Venice

Kenneth Branagh sa vracia ako hlavný hrdina aj režisér ďalšieho príbehu s Herculom Poirotom. Trailer na A Hauting in Venice nám však ukazuje, že pôjde o značne odlišný film, než akými boli Vražda v Orient Exprese a Smrť na Níle. Kým neuvidíte tvár známeho fúzatého detektíva, takmer až neveríte, že ide s priam hororovou atmosférou o jeden z jeho prípadov.

Zaujímavým krokom je, že tentoraz ide o adaptáciu doteraz nesfilmovaného diela od Agathy Christie. Je to kniha Hallowe’en Party z roku 1969. Podľa názvu je nám tak jasné, počas akého večera sa bude odohrávať. Poirot už chcel svoju kariéru po 2. svetovej vojne zanechať a užívať si zaslúžený dôchodok v Benátkach, ďalší prípad však k nemu prichádza sám.

Nebezpečná seansa v strašidelnom paláci

Začína sa, keď prichádza na seansu do strašidelného paláca. Tú vedie médium, ktoré hrá Michelle Yeoh a tak opäť kraľuje hviezdnemu obsadeniu. Počas pokusov o komunikáciu s mŕtvymi prichádza k vražde – obeťou je 13-ročné dievča. Zisťuje, že v okolí prichádzalo k ďalším vraždám a zmiznutiam, čím dostanú jeho vyšetrovateľké schopnosti poriadne zabrať.

Navyše bude musieť sám čeliť duchom zo svojej minulosti. Dostáva sa tak hlbšie do sveta nadprirodzena, kde už prestávajú platiť bežné pravidlá. Čoraz viac sa stáva zlákaným smrťou v snahe dozvedieť sa, či sa niečo nachádza na druhej strane.

a haunting in venice
Zdroj: hollywoodreporter.com

Netradičná kniha, netradičný príbeh, avšak tradične hviedze obsadenie

Vidíme, že toto ukážka svojou atmosférou poriadne vystihla. Hlavne hororovým prevedením sa odlišuje od predošlých filmov. Čo však zostáva nemenné sú známe herecké tváre. Ukáže sa tu Tina Fey ako Ariadne Olivander, spisovateľka a Poirotova blízka priateľka, ktorá sa nachádza vo viacerých knihách. Často svojim bystrým umom detektívovi napomôže.

Po Belfaste si spoluprácu zopakoval s Jamie Dornanom a Jude Hillom, ktorý si tu opäť zahrajú otca a syna. Okrem nich tu ešte budú Kyle Allen, Camille Cottin, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly a Riccardo Scamarico. Hviezdy by sme našli aj v tíme tvorcov, scenár napísal Michael Green (okrem predošlých dvoch filmov napríklad Logan alebo Blade Runner 2049). Ako sa im tento netradičný poirtovoský príbeh vydarí si budeme môcť pozrieť v kinách od 15. septembra.

Páči sa vám trailer na A Hauting in Venice? Tiež vám pripomínal skôr horory ako príbeh Hercula Poirota? Uvítate takéto prevedenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -