Hviezda Stranger Things Finn Wolfhard zrežíruje hororovú komédiu Hell of a Summer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finn Wolfhard režíruje hororovú komédiu

Aspoň nachvíľu zabudnite na Upside Down a Hawkins. Hviezda Stranger Things na čas mení pozíciu vo filmovom svete. Finn Wolhard režíruje svoj prvý celovečerný film a pôjde o hororovú komédiu. Zahrajú si v nej jeho dobrí priatelia a spolupracovníci, dostáva názov Hell of a Summer.

Mladý umelec už hovorí o tom, že chce usadnúť na režisérsku stoličku dlhší čas. Svoju cestu k celovečernému projektu si aj postupne budoval. Jeho prvým dielom bol videoklip Spendtime Palace: SonoraV roku 2020 už sám viedol, aj si napísal krátky film Night Shifts.

finn wolfhard billy bryk
Zdroj: freshheadline.com

Spolu s kamarátom a spolupracovníkom

Zahral si v ňom Billy Bryk, ktorý je jeho dlhoročným kamarátom a vyzerá to tak, že už aj spolupracovníkom. Okrem toho, že si zahrá aj v pekelnom lete, tak sa spolu objavili aj vo filme Krotitelia duchov: Dedičstvo. Rovnako obaja hrali v snímke When You Finish Saving the World od štúdia A24, ktorý režíroval Jesse Eisenberg.

Samotný Bryk ale pocháda z rodiny, ktorá mala k filmu vždy blízko. Jeho otec Greg Bryk sa objavil napríklad vo filmoch Len Strieľaj! či sérii Saw. Brat Dempsey Bryk rozbieha tiež kariéru, v roku 2019 hral v trileri Potichu a objaví sa v novom pokračovaní fantasy Willow.

fred hechinger
Zdroj: imdb.com

Trojica hercov aj producentov

Treticu zatiaľ známych hercov do filmu uzatvára Fred Hechinger. Ukázal sa v sérii Fear Street na Netflixe, či minisérii Pam & Tomy od Hulu. Rolu si získal aj v nadchádzajucom Sony filme Kraven the Hunter, kde bude stvárňovať záporáka s menom Chameleon (ktorý je bratom hlavnej postavy). Wolfhardov film bude zároveň aj produkovať.

Za produkciou stojí aj spoločnosť 30West, ktorá stála za filmami ako Ja, Tonya či Všetky prachy sveta. Pridáva sa k nej ešte aj Jason Bateman so svojou spoločnosťou Aggregate Films. Nakrúcanie by malo začať ešte tento mesiac v meste Ontario v Kanade.

finn wolfhard režisér
Zdroj: mix.com

Debut s celovečerným filmom

Finn Wolfhard sa vyjadril, že je nadšený, že režíruje svoj prvý celovečerný film. Je to u neho vraj značný posun od úlohy Mikea v známom seriáli bratov Dufferovcov či horore To. Pre hororvú komédiu Hell of a Summer však nezverejnil ešte žiadne detaily o deji a čakáme aj na uverejnenie dátumu vydania.

Ako vidíte tohto mladého herca ako režiséra? Môže mať jeho hororová komédia úspech s podporou, akú má? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -