Prvý trailer na pixarovku Elemental nám ukazuje jazdu vlakom plnú živlov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na Elemental

Prichádza prvý trailer na animák Elemental, ktorý prináša Pixar Animation Studio. Ako už napovedá jeho názov, je plný živlov, ktoré sa nám predstavia v kreatívnej a pestrej podobe. Okrem rôznorodého sveta nám však chytro predstaví aj dve hlavné postavy, ktoré sú pravými protikladmi – doslova.

Ukážka je vo svojej minúte a pol takmer bez slov. Vidíme ohnivé dievča, ako si nasádza slúchadlá a nastupuje do vlaku. Tu sa nám predstavuje celá rada elementami tvorených stvorení. Vidíme celé rodinky z vody, oblaky, ktoré visia na streche vozňa, stromy, ktoré sú biznismenmi či trávovú príšerku, ktorej ľahko namiesto chlpov vyrašia kvety.

Predstavuje nám živelné postavy aj kreatívne prostredie

Animácia sa kreatívne hrá s prvkami a predstavuje nám živý svet, v ktorom sa bude film odohrávať. Na záver však protagonistke traileru padajú slúchadlá a načahuje sa k nej ruka, z ktorej na ňu spadne kvapka vody. Reakcia je na svete – chemicky aj pocitovo. Ember stretáva svojho čoskoro veľmi dobrého priateľa, Wadea.

Práve tieto dve postavičky budú hlavnými hrdinami príbehu. Sú úplnými opakmi nielen v živloch, ale aj povahách. Ember je tvrdá, horkokrvná a celkovo poriadne ohnivá osobnosť. Wade je viac pokojný, zábavný a často na správnej vlne. Uvedomia si však, že majú toho dosť spoločného a vyformuje sa kamarátstvo, ktoré dokáže ovplyvniť mnohé.

pixar elemental
Zdroj: concreteplayground.com

Na režisérskej stoličke dlhodobý spolupracovník štúdia

Dvojicu budú dabovať Leah Louis a Mamoudou Athie. Ďalšie hlasy ani detaily o deji zatiaľ nie sú známe. Réžiu si však zoberie na starosť Peter Sohn. Ten dlhé roky pracuje so štúdiom ako dabingový herec. V originále stál za postavami ako Emile z Ratatouille či aktuálnejšie Sox v Lightyearovi.

Réžiu si však skúsil už pred niekoľkými rokmi na animáku Dobrý dinosaurus. Rovnako aj vtedy, aj tentoraz mu budú pomáhať veteráni od Pixaru, Denise Ream a Pete Docter, stojaci napríklad za Autami. Ich výsledok si budeme môcť pozrieť 16. júna 2023.

Páčil sa vám trailer na Elemental? Ako sa vám pozdáva pestrý svet živlov, ktorý nám bol v ňom predstavený a dvojica hlavných hrdinov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -