Na Amazon mieri seriál zo sveta Spider-Mana od Sony. Vieme, na ktorú postavu sa zameria!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Silk mieri na Amazon

Sony za posledné roky buduje svoje univerzum okolo postavy Spider-Mana. Samotný pavúčí muž sa v ňom ešte nenachádza, objavuje však iných ľudí, ktorí ovplyvňujú jeho život. Istý čas sme počúvali aj o ďalšom zo spin-offov so ženskou hrdinkou, zostalo však o ňom dlhšie ticho. A teraz sa zrazu dozvedáme, že seriál Silk mieri na Amazon Prime Video.

Prvým prekvapením je už to, že pôjde o seriál, nakoľko sa Sony orientovalo na filmovú tvorbu. Tu práve nastáva začiatok dôvodov, prečo to tak je. Aj keď sa to nemusí zdať, vlastnia práva až na 900 postáv z Marvel komiksov.

angela kang silk
Zdroj: syfy.com

Spider-Man univerzum sa rozšíri o seriály

Tak sa rozhodli rozšíriť si svoju tvorbu aj na televízne obrazovky. Nepovedú ju však sami, ale uzatvorili (naozaj poriadne spletitú) sériu dohôd so spoločnosťami MGM+ a Amazon. Prvá menovaná je televíznou stanicou (ktorá bude v januári meniť názov) a na ktorú seriál príde ako prvý. Následne bude uvedený v 240 krajinách po svete prostredníctvom streamovacej služby.

Dostávame aj nový názov – teraz sa celým titulom bude volať Silk: Spider Society. Vedúcou osobnosťou seriálu bude Angela Kang, ktorá bola scenáristkou pre seriál The Walking Dead. Momentálne pôsobí aj ako producentka pre chystaný, zatiaľ nepomenovaný spin-off, ktorý sa má zamerať na Daryla.

Marvel Silk
Zdroj: entertaimentweekly.com

Mladú hrdinku pohrýzol rovnaký pavúk ako Petera

Ďalšou z osobností, ktorá sa k projektu podpíše, bude Tom Spezialy. Poznať ho môžeme ako výkonného producenta seriálu Watchmen. Momentálne nevieme, koľko epizód dostaneme, kedy sa začne nakrúcať ani koho by sme mohli očakávať v obsadení. Na postavu sme však dostali náznaky už vo filme Spider-Man: Návrat domov, kde si ju zahrala Tiffany Espensen.

Pôvodne sa postava objavila v komikse #The Amazing Spider-Man 1. (vol 3) v roku 2014. Vytvorili ju Dan Slott a Humberto Ramos. Vlastným menom Cindy Moon, ide o kórejsko-americké dievča, ktoré pohrýzol rovnaký pavúk ako Petera Parkera. Pôvodne využíva svoje schopnosti na to, aby našla svojich stratených rodičov a pomohla unášaným ženám, až sa vyformuje v superhrdinku známu ako Silk.

Tešíte sa na seriál Silk? Ste radi, že dostane takéto spracovanie? Čo hovoríte na správu, že sa Spider-Man univerzum rozširuje o sériu s Amazonom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. vsetci vieme ako dopadli she-hulky a *girly, takze kludne to mozu zrusit uz hned teraz. Navyse ked to bude robit scenarist(k)a WD, tak dovi dopo. Nech sa radsej sustredia na druhy film alebo kludne serial Alita. Kludne animovany ala Blade runner – Black Lotus. Alebo Arcane S02, alebo… je kopec jedinecnych tem, kde sa nemusi umelo vytvarat zenska postava.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -