Riaditeľ Sony oslavuje úspech filmu Uncharted. Nepriamo tak potvrdil pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony nepriamo potvrdilo pokračovanie Uncharted

Riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Sony Pictures, Tom Rothman napísal zamestnancom mail. Oslavuje úspech filmovej adaptácie známej hernej značky od Naughty Dog s Nathanom Drakeom. Netreba byť ani príliš zdatný v čítaní medzi riadkami, aby sme vedeli, že takýmto spôsobom potvrdil pre Uncharted aj pokračovanie (ak nie hneď aj viaceré).

Samozrejme, aj kým nie je nič oficiálne, film s Tomom Hollandom a Markom Wahlbergom očakáva druhú časť. Na konci nám dali najavo, že ich dobrodružstvá budú pokračovať. Iba absolútna katastrofa v kinách by tomu mohla zabrániť. A práve to sa nestalo.

Uncharted RECENZIA
Zdroj: Sony Pictures / PlayStation Productions

V zárobkoch prekročil isté číslo

Ako sa písalo v správe, film za otvárací víkend prekročil hranicu zárobku 100 miliónov amerických dolárov po celom svete. A to je značný dôvod na oslavy! V maile sa písalo:

„Drahí kolegovia, máme ďalší celosvetový úspech, ktorý môžeme oslavovať. Vyše $100M v kasách za jediný víkend a 90 % pozitívne hodnotenie od divákov na Rotten Tomatoes. Uncharted je novou filmovou franšízou, ktorá bude hitom.“

Dejovo iba začíname

Film automaticky označil ako franšízu, takže je jasné, že uvažuje o pokračovaní, prípadne viacerých. Ale samozrejme a logicky – film slúžil len ako akýsi prequel k hrám. Vidíme tu Nathana Drakea ako mladíka, ktorý len začína s dobrodružstvom. Vidíme jeho začiatok cesty so Sullym, ktorý dostane svoje charakteristické črty až v závere. A na svete je predsa toľko stratených pokladov, ktoré čakajú len na svoje objavenie…

Mail ďalej hovoril o pandemickej situácii. Rothman sa vyjadril, že aj napriek nej si zachovávajú priazeň divákov. Majú ďalší dôkaz o tom, že „kultúrna sila“ filmov je v ich podobe na veľkom plátne. Vidí, že ich model je efektívny a funguje. Týmto má na mysli neochotu vydať filmy na streamovacích službách.

Uncharted oficiálny trailer
Zdroj: gettotext.com

Osvedčil sa im ich model

Sony si radšej počkalo, aby mohlo snímky priniesť divákom v kinách. Spomínaný film bol jedným z prvých, ktorý bol kvôli covidu odložený. Predpokladaný zisk z kín však bol 30 miliónov dolárov za otvárací víkend. Nakoľko išlo o niekoľkonásobné prekonanie, Uncharted na pokračovanie hneď dostane zelenú (a označili ho za filmovú značku).

Správa spomínala aj úspech ich iných filmov z posledných mesiacov. Išlo o pokračovanie Venoma (Carnage prichádza), Krotitelia duchov: Dedičstvo a ich najväčší ťahač do kín – Spider-Man: Bez domova. Aj v tom si zahral Tom Holland hlavnú úlohu.

tom holland uncharted spider-man
Zdroj: thelegogame.com

Tom Holland na vrchole rebríčku

Drží sa ako filmová jednotka v kinách už 10 týždňov. Ako uvádzal samotný CEO Sony Pictures, ich model definitívne funguje. Ak pri existencii veľkého množstva streamovacích služieb (a konkurenčného boja tých najväčších) žiaden z nich nedokáže nahradiť zážitok z kina.

Čo hovoríte na potvrdenie, že Uncharted dostane pokračovanie? Myslíte si, že ich bude hneď niekoľko? Páčil sa vám Tom Holland ako Nathan Drake? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -