James Franco je späť ako herec, uvidíme ho v akčnom trileri Mace

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James Franco vo filme Mace

James Franco si zahrá jednu z hlavných úloh vo filme Mace. Je skvelé vidieť, že je tento herec späť, ide o jeho prvú rolu od roku 2019. Za tú dobu bol tiež predmetom nemalej kontroverzie, keď bol súdený za obvinenia sexuálneho charakteru. Uhradená pokuta vo výške 2,2 milióna dolárov mu však zrejme otvorila oči a teraz je naspäť v hereckom svete.

Príbeh filmu sa sústredí na dvoch veľmi odlišných policajtov. Mace (Franco) je dôstojníkom, už veteránom, je však skorumpovaný a nebezpečný. Druhým je Virgil Woods, začiatočnícky policajt. Keď vidí súčasný stav Ameriky, odmieta byť šikanovaný a stojí si za svojimi princípmi.

james franco
Zdroj: canadianpost.news

Mladý policajt chce zmeniť systém

Chce zmeniť celý systém zvnútra. Verí, že ho vie očistiť od špinavých policajtov. V boji proti nemorálnemu Maceovi riskuje ale všetko, v čo verí. Musí ho totiž zastaviť od toho, aby vyvolal vojnu medzi gangami. Systémom, ktorý môže zničiť mesto, chce totiž zakryť svoje predošlé zločiny.

režisér jon amiel
Zdroj: wikipedia.com

Od výborného režiséra trilerov

Film režíruje Jon Amiel, ktorého poznáme ako tvorcu filmov Pasca, Vraždy podľa predlohy alebo Muž, ktorý vedel príliš málo. Scenár k snímke písal David Chisholm. Producentom snímky je Kirk D’Amico so svojou spoločnosťou Meyers Media Group. Povedal o ňom:

„Sme nadšení, že sa vracia do Cannes s takto originálnym a unikátnym filmom. Je to drsný príbeh zasadený do policajného oddelenia v modernom svete, kde nič nie je také, ako sa zdá. A myslíme si, že dať tento materiál do rúk tak neobyčajne nadaného režiséra, akým je Jon Amiel, môže priniesť neobyčajné výsledky.“

Po Cannes môže začať produkcia

Ako hovorí CEO spoločnosti, film bližšie predstavia na filmovom festivale v Cannes, ktorý sa bude konať už od budúceho týždňa. Ak zaujme porotu a publikum, začne jeho produkcia ešte v lete. Následne by sa malo začať neskôr počas roka nakrúcanie v New Jersey.

James Franco bude ako skorumpovaný policajt Mace určite zaujímavým. Zaujímavé je však aj to, že sa tejto tematike venuje v poslednom čase viac projektov. Za všetky môžeme spomenúť napríklad seriál Red, White and Blue. Ten hovorí dokonca pravdivý príbeh Leyora Logana (zahral si ho John Boyega), ktorý sa pridal k londýnskej polícii, aby zmenil zvnútra ich rasistické postoje. Tejto tematike sa bude venovať aj spomínaný triler, Virgil totiž bude osobou inej pleti, tiež zdrvený neznášanlivosťou proti rase.

Zaujal vás zatiaľ film Mace? Čo hovoríte na to, že sa James Franco vracia do titulnej úlohy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -