Chystá James Cameron reboot série Terminátor?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chystá sa reboot série Terminátor?

Avatar 2: Cesta vody láka divákov neustále do kín. Aj týždeň po jej premiére kinosály praskajú vo škvíkoch a zohnať lístky je výzva. Režisér snímky James Cameron by si ho tak mohol zapísať medzi svoje ďalšie úspechy. Medzi nimi nájdeme megazárobkový Titanic, pokračovanie Votrelca alebo akčné sci-fi s Arnoldom Schwarzeneggerom. Práve ohľadom neho poskytol nové, prekvapivé informácie – čaká nás reboot série Terminátor?

Aktuálne bol tvorca hosťom v podcaste Smartless, ktorý vedie Will Arnett (Murderville, Lego Batman). Samozrejme, ústrednou témou rozhovorov bolo spomenuté, dlho očakávané pokračovanie z planéty Pandora. Hovoril o tom, ako sa roky odkladalo, pretože sa čakalo na tie správne technológie.

Avatar: Cesta vody
Zdroj: insider.com

„Ten chlapík zo Skynetu“

Cameron sám je ich veľkým nadšencom a tak navštevuje aj niekoľko seminárov, aby sa v znalostiach o nich neustále zdokonaľoval. A to predovšetkým v oblasti umelej inteligencie, ktorá bola aj dôležitým motívom spomenutej filmovej série. Zasmial sa, že kedykoľvek na takejto prednáške zdvihne ruku, nazvú ho „tým chlapíkom zo Skynetu“.

Ako vieme, išlo o spoločnosť, kde počítačová sieť zabrala kontrolu nad svetom. Na to si znovu zažartoval, že niečo podobné sa možno už deje, ale ani sme si to nevšimli, čo by len vysvetľovalo, prečo sa svet stal tak bláznivým a nepredvídateľným. Lenže tieto témy nutne viedli k tomu, aby sa začali rozprávať o tom, čo nejako plánuje pokračovať s Terminátorom.

Zdroj: deadline.com

Nie „zlí roboti sa zbláznili“ štýl

Na obe z preberaných tém v podstate podal jednotnú odpoveď. Takto znela:

No, poviem vám, Avatar filmy sú o prostredí. Tam neriešim umelú inteligenciu. Na to je Terminátor a možno by sme mali tú značku spustiť nanovo. Aj sme o tom diskutovali, ale ešte nebolo nič rozhodnuté. Malo by sa tam však viacej diskutovať o tom, aká je tá inteligencia naozaj rozvinutá a nie skôr ten typ, že sa „zlí roboti zbláznili“.

Zmena by mohla značke prospieť

Ak by teda dorazil reboot značky Terminátor, poskytol by skôr úplne iný, podľa slov režiséra skôr psychologický pohľad. To by mohlo byť značným odklonom od toho, čo sa predtým pokúšali iní tvorcovia. Samotný Cameron sa totiž podieľal iba na réžii pôvodného filmu z roku 1984 a jeho pokračovania v 1991.

Terminátor Salvation sa pokúšal o akési napol pokračovanie, napol reboot, v ktorom sa roboti nevracali v čase, ale pozreli sme sa priamo do spustošenej budúcnosti. Zase iný prístup skúšal Terminátor Genisys, oba však nemali ani časť úspechu. Cameron sa opäť podieľal na Terminátor: Temný osud z roku 2019, ktorý ignoroval všetky pokračovania a opäť nadviazal na dvojku, Deň zúčtovania.

terminator temny osud trzby filmu
Zdroj: ign.com

Nájde si čas pri piatich Avataroch?

Avšak ani opätovné stretnutie titulného stroja a Sarah Connor v podaní Lindy Hamilton mu nezabezpečilo úspech. Možno je naozaj načase na úplne odlišný prístup. Uvidíme však, ako to bude vidieť režisér, pretože bude rozhodne zaneprázdnený. Z Avatara totiž plánuje ešte ďalšie tri filmy…

Prijali by ste reboot série Terminátor? Alebo nedáte dopustiť na klasiku a mala by zostať ako je? Myslíte si, že sa k nej niekedy James Cameron vráti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -