Šéf Amazon štúdií chváli seriál God of War. Čo nové o ňom prezradili?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Čo prezrádza Amazon o God of War?

Iba minulý týždeň sme sa dozvedeli, že bola spečatená dohoda a Amazon si definitívne objednal seriál God of War. Zatiaľ spadá na jednu sériu, ktorej vedúcou osobnosťou bude Rafe Judkins. Ten má na svedomí inú veľmi dobre hodnotenú adaptáciu, ktorou je fantasy The Wheel of Time. Tentoraz sa pozrie na videohru na PlayStation, ktorá vyšla v roku 2018.

Bude zároveň výkonným producentom a pri ňom rozhodne zaujímavé mená nekončia. Scenáre budú písať Mark Ferguson a Hawk Otsby, ktorí už predtým spolupracovali na prvom Iron Manovi alebo filme Potomkovia ľudí. Podieľať sa budú aj osoby pracujúce v štúdiách k pôvodnej hre. Za Santa Monica Studio to budú Cory Balrog a Jeff Ketcham ako výkonní producenti a Yumi Yang ako poradca. Za PlayStation Productions to budú Asad Qizilbash a Carter Swan.

God of War
Zdroj: playstation.com

Ponúkajú aj oficiálnu synopsu

Poskytujú nám aj oficiálnu synopsu, ktorá hovorí:

„Seriál nasleduje Kratosa, boha vojny, ktorý nechal za sebou svojou krvou premáčanú cestu v starovekom Grécku a zavesil svoje zbrane navždy v severskej ríši Mitgard. Keď jeho milovaná žena zomrie, vydáva sa na nebezpečnú cestu so svojim odlúčeným synom Atreom, aby roztrúsili jej popol z najvyššieho vrcholu – posledné želanie jeho ženy. Kratos si rýchlo uvedomí, že táto cesta je epickou úlohou v maskovaní, súčasťou ktorej bude aj zblíženie sa otca so synom. Zároveň podnieti Kratosa bojovať proti novým monštrám a bohom o osud sveta.“

Vernosť predlohe a snaha vystihnúť emócie

Vidíme, že sa seriál bude skutočne verne držať svojej predlohy a poskytne príbeh priamo z hry. Darmo, netreba zdokonaľovať niečo, čo si to nevyžaduje. Taký názor má aj Vernon Sanders, ktorý je riaditeľom televíznej tvorby v štúdiu, ktoré si adaptáciu objednalo. Hovorí, že je rád, že práve oni môžu mať na starosti tak presvedčivú a postavami kvalitnú značku, ktorú môžu doručiť celosvetovému publiku.

Riaditeľ štúdií Amazon už teraz o seriáli God of War povedal, že vidí, že dokážu divákom priniesť pohlcujúci svet a bohaté rozprávanie. S týmito tvorcami na palube vidí, že dokážu vystihnúť aj „emotívne jadro“, ktoré je dôležitou súčasťou. Keď skúmajú túto monumentálnu mytológiu od spomenutých štúdií, chce si byť istý, že vystihnú každý detail, vďaka ktorému je God of War tak špeciálny.

God of War
Zdroj: cnet.com

Zaujať chce aj tých, čo hru nehrali

Sám ešte umocnil súčasti deja a dodal, že určite bude mať čo povedať aj osobám, ktoré hru nemali možnosť hrať. Povedal:

„V centre príbehu je príbeh otcov a synov, celých rodín, postavený do kontrastu gigantickej, epickej krajiny. Takže s čím prišli Rafe, Mark a Hawk pre prvú sériu, je, myslím si, niečo neuveriteľne verné zdrojovému materiálu, ale presvedčivé aj samé o sebe. Keď ste nikdy nehrali hru, zaľúbite sa do seriálu a budete sa cítiť jeho súčasťou. Veríme, že to bude obrovské.“

Prastará mytologická púť Kratosa

Jeho slová nás ešte viac podnecujú k tomu, aby sme sa na seriál tešili. Koniec koncov, bol to práve on, kto presvedčil Katherine Pope, riaditeľku Sony Pictures Television Studios, aby veci viedli s Amazonom. Ona ešte dodala, že všetci tvorcovia „remeselne pracujú na ceste cez prastarú mytologickú púť Kratosa“.

Podnietil aj vás šéf Amazon štúdia, aby ste sa na seriál God of War tešili ešte viac? Ste radi, že pôjde o adaptáciu, ktorá má byť naozaj verná hernej predlohe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. 1. wheel of time je premrhany potencial, ten serial sa ledva dal dopozerat. Su oznamene 2. a 3. sezona, ale keby nebola, osobne by mi to vobec nevadilo
    2. vernu adaptaciu predlohe mal mat aj Pan prstenov, dopadlo to ako to dopadlo, najhatovanejsi serial vsetkych cias. Prepadak, ze Bazošovi vypadali okrem vlasov vsetky chlpy :)
    3. ci ma podnietil sef? Ja pozeram skoro vsetko, takze pozriem aj toto, ci par minut prvej epizody, alebo teoreticky xy sezon, kolko to bude mat… zalezi len od nich. See bola megakravina uz nametom, a dopozeral som..
    4. hru som nehral, ani sa nechystam :) Co som ale hral je Horizon zero down, pripravuje sa serial a na ten sa faktze tesim…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -