Koniec Spider-Mana v MCU? Tom Holland smutne napovedá, prečo tak dlho čakáme na nový film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
- Advertis

Je možné, že sa nevráti Tom Holland ako Spider-Man?

Tom Holland sa naposledy objavil ako Spider-Man v roku 2021 v Marvel filme s podtitulom Bez domova. Dvojročné čakanie by nemuselo byť problémom, faktom však stále zostáva, že štvorka ešte nemá rozbehnutú produkciu ani stanovený dátum vydania. Portál Collider nám prostredníctvom rozhovoru s hercom prezradil potencionálny dôvod, prečo na pokračovanie tak dlho čakáme.

Holland sa objavuje v MCU už od roku 2016, kedy prišiel vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna. Dostal trojicu samostatných filmov ako perfektne fungujúci trilógiu, tá nás navnadila viacerými smermi na ďalšie príbehy.

spider-man bez domova tom holland zendaya
Zdroj: themoviedb.org

Kam nás štvrtý film zavedie?

Druhým veľkým ťahákom je, že v najnovšom Spider-Man filme sme videli dvoch predošlých nositeľov titulu pavúčieho muža, a to Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda. Čakáme, či môžu prísť opakovane, alebo sa objaviť v iných filmoch.

Do tretice sme videli v jednej z potitulkových scén Eddieho Brocka so symbiontom. Takto dostávame náznaky na finálne spájanie s univerzom od Sony a stretom s Venomom Toma Hardyho, prípadne aj ďalšími súpermi.

spider-man venom
Zdroj: YouTube / IGN

Tom Holland stanovil jasnú podmienku

27-ročný herec vystúpil na tlačovej konferencii pre Critics Choise Association. Prítomná bola aj Christina Radish z portálu Collider, ktorá umelca vyspovedala. Jedna z otázok smerovala aj na jeho návrat do superhrdinskej role. Odpovedal jej takto:

„Všetko, čo môžem povedať je, že sa aktívne zapájame do rozhovorov o tom, ako by malo potencionálne vyzerať štvrté prevedenie mojej postavy. Či to však môžu spraviť tak, aby mu vzdali poctu je už druhá vec. Voči Spider-Manovi sa cítim veľmi ochranársky. Som veľmi, veľmi šťastný, že môžem pracovať na značke, ktorá sa zlepšuje každým filmom, čo je veľmi vzácne, chcem však ochraňovať jeho odkaz. Takže ďalší NEBUDEM ROBIŤ len preto, aby sme ho spravili. Musí to mať hodnotu pre tú postavu.“

Cíti sa ohľadom pavúčieho muža ochranársky

Tom Holland sa tak vyjadril, že ako Spider-Man sa vráti len v prípade, že bude príbeh pre jeho postavu dostatočne kvalitným. Herec však nezabudol dodať, ako veľmi rolu miluje a následne ešte doplnil:

„Ale povedal by som, že to dokážeme vymyslieť. Bol by som hlupák, aby som si znovu nedal na seba oblek, pretože Spider-Manovi vďačím za všetko. Milujem tú postavu a ľudí, s ktorými pracujem. Takže by som rád povedal ďalší príbeh, len to musí byť ten správny.“

Čakanie ešte bude dlhé

Dostatočne zaujímavý príbeh by však nemal byť problémom, nakoľko sa filmu opäť ujal Jon Watts, ktorý priniesol aj predošlé tri filmy. Teraz však konečne poznáme dôvod, prečo sa film ešte nerozbehol so svojou produkciou. Je možné, že chcú poriadne vyšperkovať scenár. Z predošlých správ (od informátora Daniela Richtmana) sme počuli, že by sa malo začať nakrúcať koncom budúceho roka, uvidíme však, či nám tento termín potvrdí aj štúdio Marvel alebo niekto z hercov.

Myslíte si, že sú podmienky, ktoré má Tom Holland naozaj dôvodom, prečo rozbeh filmu Spider-Man 4 trvá tak dlho? Je podľa vás šanca, že by sa herec nevrátil? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť

Najčítanejšie články