Simpsonovci menia pre hororový špeciál v nadchádzajúcej sérii pravidlá hneď tromi spôsobmi

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Simpsonovci menia pre hororový špeciál pravidlá

Pre niekoho neuveriteľná správa, ale obľúbená žltá rodinka sa na jeseň vráti už vo svojej 34. sérii. Takmer tak starý ako Simpsonovci samotní je ich aj hororový špeciál. Trojepizóda s názvom Špeciálny čarodejnícky diel však zmení pravidlá. A to hneď tromi spôsobmi.

Treehouse of Horror, ako sa halloweenska epizóda nazýva v origináli, prišla prvý raz v druhej sérii. Začala rozprávaním strašidelným príbehov v dome na strome, podľa čoho dostala aj pôvodný názov. Takto sme dostali paródie na 3:15 zomrieš, epizódu To Serve Men zo známej The Twillight Zone a simpsonovskú inscenáciu básne Havran.

simpsonovci špeciálny diel
Zdroj: ultimateclassicrock.com

Jeden špeciálny diel s tromi segmentami

Takto diely pokračovali po nasledujúce roky, vždy tri segmenty, tri paródie na iné horory. Vždy išlo o jeden diel pred sviatkom všetkých svätých, až na dve výnimky. 27. séria priniesla ešte jeden halloweensky diel, nazvaný „Halloween of Horror“. Bol však samostatný a nebol rovnakého formátu. 33. séria priniesla však namiesto troch príbehov rovno 5.

34. séria teraz prinesie tieto špeciálne epizódy hneď dve. Jedna z nich však nebude rozdelená na tretiny, ale bude paródiou jedného celistvého príbehu. Ním bude horor To od Stephena Kinga. Ako inak, klaun Krusty tu bude suplovať Pennywisa. S týmto autorom rozhodne už Simpsonovci skúsenosť majú, najlepším príkladom je paródia na jeho Osvietenie.

krusty pennywise
Zdroj: dribble.com

Najdlhšia séria doteraz

Neznamená to tak, že by priaznivci dostali o jeden štandardný diel menej. Práve naopak, tento bude zahrnutý „navyše“. Tak bude 34. séria zatiaľ tou najdlhšou, akú dostaneme. Paródia na celý horor v dĺžke jedného celého dielu tak bude príjemným spestrením.

Tretí odlišný krok je zahrnutie jedného zo segmentov v inom štýle animácie. Špeciálny čarodejnícky diel XXXIII bude v jednej zo svojich tretín odkazovať na známe anime Death Note. Preto sa rozhodli tvorcovia aj pre zobrazenie práve v tomto animačnom štýle. Uzavreli v rámci toho aj dohodu s kórejským animačným štúdiom.

simpsonovci anime
Zdroj: animeherald.com

Jeden v inom štýle animácie

Pre niekoho sa môže zdať riskom, že Simpsonovci majú pre hororový špeciál iný štýl animácie. Dlhodobí a skalní fanúšikovia však vedia, že toto nie je žiadnym neznámym prvkom a iné spôsoby sa objavili už skôr. Anime to bolo napríklad v prípade, keď Komiksák stretol svoju manželku Kumiko v 25. sérii (aj keď len v jednej scéne).

Čo hovoríte na tieto spôsoby, akými menia Simpsonovci pravidlá pre 34. sériu? Ste radi za paródiu na To alebo segment v anime štýle? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -