Seriál 1899 bol po prvej sérii zrušený. Oznámili to tvorcovia, Netflix mlčí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál 1899 bol zrušený

Nový rok sa ešte len začal a Netflix sa už pomaly zbavuje nadchádzajúcich projektov. Súčasťou je aj obľúbený seriál 1899, ktorý bol zrušený. Jeho tvorcovia Jantje Friese a Baran bo Odar to oznámili na sociálnej sieti a stalo sa to šokom pre mnohých. Seriál mal totiž vysokú sledovanosť a bol pochvalovaný aj za svoje obsadenie.

Epické sci-fi bolo dejovo zasadené do rovnakého roku ako je jeho titul. Sledujeme osudy pasažierov lode Kerberos, ktorí vzhliadajú k prísľubu nového života v New Yorku. Ten sa však stáva čoraz menej jasným, keď narazia na ďalšiu loď s utečencami, ktorá bola dlho považovaná za stratenú. Ich objavy ako z nočných môr naštartujú sériu mysterióznych udalostí.

trailer 1899
Zdroj: geekytyrant.com

Množstvo otázok zostane nezodpovedaných

Osadenstvo lode bolo s každým ďalším objavom vystrašené do morku kostí a spolu s nimi aj diváci. Seriál neustále pokladal ďalšie otázky, na ktoré nestíhal odpovedať. Dokonca aj samotný záver prišiel s cliffhangerom, pri ktorom padala sánka. Tvorcovská dvojica tak plánovala ďalšie dve série, kde by tajomstvá postupne rozplietali.

Autori, ktorí predtým priniesli hit Dark, rovnako s tromi sériami, však už svoju víziu nenaplnia. Ide v podstate o nepochopiteľný krok, pretože seriálu s 8 dielmi stačili len dva dni po jeho premiére 17. novembra na to, aby sa dostal do TOP 10. Tam sa držal (minimálne u nás) takmer 5 týždňov.

Správu priniesli samotní autori

Samotná streamovacia služba sa ešte k veci nevyjadrila. Informáciu máme vďaka tvorcovskej dvojici, ktorá to oznámila na Instagrame jedného z nich. V príspevku uvádzajú:

„S ťažkými srdcami vám musíme oznámiť, že 1899 nebude obnovený. Veľmi radi by sme dokončili túto neuveriteľnú cestu druhou a treťou sériou ako sme to spravili so seriálom Dark. Ale niekedy veci nejdú tak, ako sa naplánujú. Taký je život. Vieme, že to sklame milióny fanúšikov. Ale chceme vám z hĺbky srdca poďakovať, že ste boli súčasťou tohto úžasného dobrodružstva. Milujeme vás. Nezabúdajme.“

Netflix mlčí, zachráni ho niekto?

Fakt, že bol seriál 1899 zrušený je šokom aj kvôli tomu, že jeho produkcia nebola lacnou záležitosťou. Využívala techniky virtuálnej produkcie, ktoré boli pre službu nové. Takisto boli pre projekt vystavané nové štúdiá Babelsberg v Nemecku. To si však iste nájde využitie, nakoľko ide o najväčšie filmové štúdio v celej Európe.

Séria bola chválená aj pre jeho obsadenie. Našli sme medzi nimi napríklad Emily BeechamAneurin BarnardAndreas Pietschmann či Miguela Bernardeaua. Zastúpenie rôznych etník bolo pre stvárnenie emigrantov zo starého kontinentu prirodzené. Jediné prehlásenie doteraz poskytli Friese a Odar, ktorí zároveň slúžili ako výkonní producenti. Na oficiálne vyhlásenie Netflixu si musíme počkať. So spomenutou obľubou by však nemuselo byť vylúčené, že by projekt od potopenia zachránila iná služba.

Páčil sa vám seriál 1899? Čakali ste na zodpovedanie ďalších otázok v nasledujúcich sériách? Prekvapilo vás, že bol projekt zrušený? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -