Seriál Assassin’s Creed sa zdrží, opúšťa ho vedúca osobnosť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Assassin’s Creed sa zdrží

Netflix nám za posledné roky dokazuje, že nie všetky videoherné adaptácie musia skončiť kritikou. Jasným dôkazom boli animované seriály Castlevania, Arcane (podľa League of Legends) či Cyberpunk: Edgerunners. Veľké očakávania tak prináša aj chystaný hraný seriál Assassin’s Creed. Ten sa však teraz zdrží, pretože ho opúšťa doterajšia vedúca osobnosť.

Projekt bol prvý raz oznámený počas septembra na udalosti Ubisoft Forward. Táto spoločnosť vtedy predstavovala nadchádzajúce herné tituly do série. Najbližším z nich bude Assassin’s Creed Mirage, ktorým sa plánujú vracať ku koreňom. Dej bude totiž zasadený do Bagdadu v 9. storočí. Ďalším bude hra na mobilné telefóny odohrávajúca sa v Číne, ktorý má zatiaľ názov „Codename Jade“.

nové Assassin's Creed hry
Zdroj: Ubisoft

Štyri chystané hry

Podobne to bude aj s titulom zatiaľ označovaným ako „Codename Red“, ten bude však do feudálneho Japonska. Posledným oznámeným bol „Codename Hexe“, ktorý sa bude odohrávať v Svätej ríši rímskej počas procesov z čarodejnicami. Správu priniesol Marc-Alexis Côté, viceprezident a producent značky. Počas udalosti uviedol, že čoskoro ide do skorých fáz prípravy.

Vlajkovú loď Ubisoftu mal na malé obrazovky priniesť Jeb Stuart. Toho môžeme poznať ako autora scenárov pre (obľúbený vianočný) film Smrtonosná pasca či Utečenca. Známy je pre seriál Vikingovia: Valhalla, ku ktorému pripravuje druhú sériu. Práve ohľadom nej viedol seriál so Stevenom Weintraubom z portálu Collider.

assassins creed jeb stuart
Zdroj: knightedgemedia.com

Tvorca Valhally už viac nie je spájaný s projektom

Počas neho padla reč práve aj na AC seriál. Vtedy autor prezradil, že už viac nie je s ním spojený a takto vysvetlil svoje dôvody:

„Myslím, že tu bol istý presun osôb vo vedení z Los Angeles do Londýna. Tí dostali do rúk moju víziu a táto skupina sa, bohužiaľ, rozhodla, že chcú radšej namiesto toho priniesť vlastnú víziu. Myslím, že to je fér. Viem, že to bude skvelé, nech z toho vyjde čokoľvek. Chlapíci z Ubisoftu sú úžasní a je to ohromná značka. Bolo správe pre obe strany sa pohnúť.“

Vízie sú rozdielne so štúdiom

Dôvodom, že bude seriál Assassin’s Creed zdržaný, je teda nezhoda medzi pôvodným autorom a novým vedením. Namiesto toho chcú ísť producenti s vlastnom víziou. Otázkou je, či nespravili chybu a nerozlúčili sa s nesprávnym človekom. Stuart totiž už asistoval aj pri, rovnako, vikingskej súčasti série, tiež s podtitulom Valhalla. Skúsenosti tak rozhodne má.

Fanúšikovia však stále vkladajú do seriálu veľké nádeje. Veľa hlasov totiž volá po riadnej adaptácii tejto rozsiahlej franšízy. Prvý pokus totiž prišiel už vo filmovej podobe v roku 2016, kde hlavnú rolu stvárnil Michael Fassbender. Ten však pozbieral kritické reakcie od divákov, predovšetkým kvôli prílišnému odklonu od akejkoľvek hry. Držíme teda palce seriálu, v ktorý však jeho pôvodný autor stále verí.

Tešíte sa na seriál Assassin’s Creed? Čo hovoríte na jeho zdržanie? Tiež vás prekvapila správa, že od neho odchádza práve tento tvorca? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -