Je čas. Trailer na nový hororový seriál nám ukazuje pád rodu Usherovcov podľa E.A. Poea

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Fall of the House of Usher

Je čas… Netfix prináša plnohodnotný trailer na seriál The Fall of the House of Usher. Čerpá z rovnomennej poviedky od Edgara Allana Poea, ale aj z iných diel tohto majstra hororu. Spoznať môžeme napríklad Havrana (aj s častou hláškou „Nikdy viac“), Čierneho kocúra či Masku červenej smrti.

Projekt si zobral na starosť Mike Flanagan, ktorého môžeme poznať ako tvorcu úspešných seriálov The Hauting of Hill House, The Haunting of Bly Manor či Midnight Mass. Prizval si aj svojho častého spolupracovníka Michaela Filmogariho, s ktorým pracoval napríklad na filme Doktor Spánok. Každý z nich režíroval polovicu série, teda štyri epizódy.

Bohatstvo Usherovcov malo svoju cenu

Dej nás zavedie medzi arogantných, povýšeneckých, ignorantských Usherovcov. Vysoko postavení členovia rodu, súrodenecká dvojica Roderick (Bruce Greenwood) a Madelin (Mary McDonell) sú na čele medicínskej spoločnosti Fortunato Pharmaceuticals, ktorá im priniesla bohatstvo. Ríša, ktorú však považujú za privilegovanú, prichádzala s veľkou cenou.

A na svetlo začne vychádzať temná, pochybná minulosť, keď sa objaví žena z ich mladosti. Jej rukou padajú dediči rodinnej ríše, pričom na niektoré vraždy dostávame vďaka ukážke poriadny náhľad. Pôjde o príšerné činy, ktorým však postava sledujúca rodinu z diaľky pridáva ešte mysterióznejší nádych.

the fall of the house of usher
Zdroj: concreteplayground.com

Jeden po druhom zomierajú rukou záhadnej ženy

Záhadnú figúru, ktorá sa objavuje pod menom Verna, stvárni Carla Gugino. Ako komorník rodiny, Arthur, sa tu ukáže Mark Hamill. Ďalšími osobnosťami v obsadení sú Carl Lumbly, Michael Trucco, T’Nia Miller, Paola Nuñez, Henry Thomas, Kyleigh Curran, Samantha Sloyan, Rahul Kohli, Kate Siegel, Sauriyan Sapkota, Zach Gilford, Willa Fitzgerald, Katie Parker, Malcolm Goodwin, Crystal Balint či Aya Furukawa.

Napínavú a zápletkou bohatú limitovanú sériu podľa diel gotického autora si budeme môcť pozrieť na Netflixe už budúci mesiac. Všetkých osem častí bude na streamovacej službe dostupných od 12. októbra.

Uchvátil vás trailer na The Fall of the House of Usher? Koľko diel Edgara Allana Poea ste tam dokázali rozpoznať? Čakáte, že Flanagan prinesie ďalší hit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -