Brutálny prípad mu nedá spať. Russell Crowe v temnej detektívke vyšetruje vraždu, trailer vám zamotá hlavu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na detektívku Sleeping Dogs

Medzitým ako Russella Crowa uvidíme v akčnom trileri Land of Bad a komiksovke Kraven the Hunter, si ho budeme môcť pozrieť v pripravovanej mysterióznej detektívke. Trailer na Sleeping Dogs ho ukazuje v role vyšetrovateľa, ktorý práve podstupuje novú liečbu Alzheimera. Aj napriek svojmu zdravotnému stavu ostrieľaný detektív musí otvoriť 10 rokov starý prípad vraždy.

Hlavnou postavou je Roy Freeman, bývalý detektív z oddelenia vrážd. Pred dekádou sa dostal k prípadu, pri ktorom bol zabitý vysokoškolský profesor Jesoph Wieder (zahrá si ho Marton Csokas). Vyšetrovanie viedlo do slepých uličiek a vyzeralo to, že každá osoba z akademikovho života sa záhadne vyparila.

Detektív otvára 10 rokov starý prípad

Teraz síce Roy podstupuje experimentálnu liečbu, vracia sa však k prípadu. Počas zákrokov sa totiž upriamuje na jednu z podozrivých – tajomnú ženu, ktorú si zahrá Karen Gillan (Doctor Who, Strážcovia Galaxie). Nemá však žiadnu adresu, žiadne sociálne siete a tak sa dostáva rovnako na zoznam „duchov“ z profesorovho života.

Čím hlbšie sa detektív dostáva do siete, tým viac zisťuje, že podozrivých pribúda a každý z nich je niečím záhadný. Všetko sa komplikuje, keď začne pri svojom zdravotnom stave spochybňovať aj svoju vlastnú nevinu.

trailer sleeping dogs
Zdroj: tmdb.org

Podozriví sú ako duchovia

Príbeh je založený na knižnej predlohe The Book of Mirros, ktorú priniesol v roku E.O.Chirobici. Do podoby scenára ju spracoval Adam Cooper, ktorý sa postaral aj o réžiu. Na tejto pozícií je nováčikom, predtým bol scenáristom pri filmoch ako Assassin’s Creed či Exodus: Bohovia a králi.

Russell si v snímke zopakuje spoluprácu aj s hercom Tommym Flanaganom, naposledy si spolu zahrali v historickej dráme Gladiátor v roku 2000. Okrem toho si tu zahrajú Kelly Greyson, Lucy-Rose Leonard, Ellizabeth Blackmore či Thomas M. Wright. Premiéra jedinečnej detektívnej snímky je naplánovaná na 22. marca.

Ako sa vám páčil trailer na detektívku Sleesping Dogs? Oceňujete jedinečnosť nápadu detektíva s Alzheimerovou chorobou? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -