Ikonický Vyháňač diabla je späť. Sleduj hrozivý trailer na démonické pokračovanie po 50 rokoch

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vyháňač diabla (The Exorcist) režiséra Williama Friedkina je hádam najväčšou ikonou hororu. Od jeho vydania v roku 1973 vzniklo hneď niekoľko pokračovaní, žiadne z nich ale nedokázalo naviazať na skutočný teror originálu. Najnovšie sa o to pokúsi filmár David Gordon Green, ktorý má svoje skúsenosti s oživovaním mŕtvych sérií. Sleduj prvý trailer na horor Vyháňač diabla: Znamenie viery (The Exorcist: Believer), ktorý sľubuje pompézny návrat po 50 rokoch.

Prvý trailer na horor The Exorcist: Believer

Aby sme sa dostali do kontextu, David Gordon Green zrežíroval novú trilógiu Halloween (2016) – Halloween zabíja (2021) – Halloween končí (2022). Touto trojicou naviazal priamo na pôvodnú snímku z roku 1978 a ignoroval tým všetky nepodarené pokračovania, ktoré vznikli. Trilógia odštartovala veľmi sľubne, pokračovala obstojne a skončila príšerným sklamaním. Rovnaké spracovanie teraz dostane Vyháňač diabla, teda novú trojicu filmov, ktorá naviaže priamo na pôvodný film a vymaže pokračovania, ktoré sme dostali v priebehu rokov.

Nová séria odštartuje už tento rok, 12. októbra. Druhá časť tiež spoznala svoj názov – The Exorcist: Deceiver – a dostaneme ju 17. apríla 2025. Znamenie viery prinesie hneď dve dievčatká posadnuté démonom po tom, čo sú zachránené z ich údajného únosu. Pomocnú ruku im podá Chris MacNeilová (Ellen Burstyn), ktorá mala sama kedysi posadnutú dcéru. Tou bola samozrejme Regan MacNeilová (Linda Blair), ústredná postava originálneho Vyháňača diabla.

The Exorcist: Believer trailer
Zdroj: variety.com

Dnes 90-ročná Ellen Burstyn sa do svojej úlohy vracia po 50 rokoch. Podľa všetkého na seba preberie úlohu otca Lankestera Merrina a postaví sa démonovi, ktorý v minulosti posadol jej dcéru. Žiadnych kňazov totiž v ukážke nevidíme a jedinou záchranou tak môže byť skúsená Chris MacNeilová.

Oficiálna synopsa

„Od smrti svojej tehotnej manželky pri zemetrasení na Haiti pred 12 rokmi, Victor Fielding (Leslie Odom, Jr.) vychovával ich dcéru Angelu (Lidya Jewett) sám. Keď však Angela a jej priateľka Katherine (Olivia Marcum) zmiznú v lese, aby sa o tri dni neskôr vrátili bez toho, aby si spomenuli na to, čo sa im stalo, spustí sa reťaz udalostí, ktoré prinútia Victora postaviť sa spodine zla a v jeho hrôze a zúfalstve vyhľadá jedinú živú osobu, ktorá už bola svedkom niečoho podobného: Chris MacNeilovú.“

Produkovať bude priekopník hororu Jason Blum so svojou spoločnosťou Blumhouse Productions. Opäť pripomíname, že nového Vyháňača diabla uvidíme tematicky v čase Halloweenu – 12. októbra 2023.

Ako hodnotíte prvý trailer na film The Exorcist: Believer? Svoje názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -