Vymazaná scéna z filmu Batman naznačovala Batgirl. Uvidíme ju v ďalších projektoch?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Batman mal naznačovať na Batgirl

Režisér Matt Reeves nám na prelome februára a marca priniesol do kín spracovanie temného rytiera, ktoré sme ešte doteraz nevideli. Na Bruca Wayna v podobe Roberta Pattinsona sa pozerá v jeho skorých rokoch boja proti zločinu a predstavuje viacerých z galérie jeho nepriateľov. Teraz sa však dozvedáme, že vo filme Batman mala byť naznačovaná aj Batgirl.

Do nového univerza s mladým Batmanom nám predstavili Penguina, Riddlera, Falconeho či Catwoman (a dokonca aj Jokera). Mal celkovo temnejší tón a viacero detektívnych prvkov, ktoré boli pre viacero komiksov príznačné. A s pátraním nesmela chýbať ani postava komisára Gordona, ktorého si tu zahral Jeffrey Wright.

Batman RECENZIA
Zdroj: Zdroj: DC / Warner Bros.

Bol zverejnený scenár k filmu

Práve jeho sa týka scéna, ktorá bola z finálnej snímky, ktorú sme videli v kinách, vymazaná. Teraz sa o nej dozvedáme vďaka tomu, že bol scenár zverejnený v knižnej podobe ako The Batman: The Official Script BookV ňom je popisovaná udalosť, na ktorú upozornil twitterový profil @TheBatmanFilm.

Ukazuje policajnú jednotku Gothamu na mieste činu. Reflektorom je nasvietená hádanka, ktorú práve strážca zákona predstavuje Gordonovi. Tomu zazvoní telefón a na druhom konci je Bruce. Aby neprezradil, že telefonuje s Batmanom, povie „Môžeš vydržať zlatko?“ a vyhovorí sa, že má hovor od svojej dcéry Barbary.

Uvidíme Barbaru Gordon predsa na plátne?

Ako môžeme vedieť, Batgirl je vlastným menom Barbara Gordon a je dcérou komisára z GCPD. Mala dostať svoju filmovú podobu, v ktorej ju mala stvárňovať Leslie Grace. Aj napriek silno rozbehnutej produkcii však bola snímka kvôli aktuálnym plánom spoločnosti Warner Bros. Discovery s DC vesmírom zrušená.

Teraz sa ale u jej priaznivcov vzbudila nová nádej, že by sme mohli postavu vidieť na veľkom plátne či obrazovke. Momentálne je otázne povedať, či by chcel Matt Reeves vo filme Batman 2 (či dokonca 3) zahrnúť Batgirl, ale takýto náznak zvyšuje pravdepodobnosť. Svoj filmový vesmír však chce rozširovať aj ďalšími filmami (ktoré sa zamerajú na záporákov) a seriálmi.

Batgirl kostým
Zdroj: headtopics.com, instagram.com

…alebo by to mohlo byť v seriáli?

Samostatné série sa zamerajú na Penguina, ktorého rolu si zopakuje Colin Farrell a jeho vzostup k moci. Druhá nás zavedie za brány inštitúcie Arhkam, kde končia zločinci. Pôvodne však bol zameraný na policajné jednotky tohto mesta, takže je možné, že bola jeho súčasťou aj Barbara. Práve zmena zamerania mohla mať za následok, že bola scéna vymazaná z filmu.

Postava, ktorú mala stvárňovať Grace, však mala patriť do iného univerza od DC (respektíve rozširovať ich hlavný filmový vesmír). Gordona si tu mal opakovane zahrať J.K. Simmons. Aj napriek tomu si fanúšikovia s touto novou iskrou nádeje želajú, aby sa do role vrátila práve ona.

Prečo si myslíte, že bola z filmu Batman vymazaná scéna, kde sa spomína Batgirl? Mohlo by to znamenať, že by sa ukázala vo filmoch Matta Reevesa? Mala by si ju podľa vás zahrať Leslie Grace? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -