Najväčší konkurent Jamesa Bonda sa vracia. Akčná séria sa rozrastie o nový diel, zrežíruje ho uznávaný filmár

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový film Jason Bourne

Známy superšpión je späť. Akčná trilerová séria od Universalu sa rozšíri o ďalší diel, ako informovalo Deadline. Nový Jason Bourne bol u nich nielen potvrdený, navyše sme sa aj dozvedeli, že sa ho ujme ďalší skúsený režisér, ktorý má na svojom konte nejedno ocenenie. Do vedenia filmu sa postaví naozaj špičkový tvorca, ktorý zaistí, že akčná séria sa vráti na výslnie.

Prvý film prišiel ešte v roku 2002 a u nás ho poznáme pod názvom Agent bez minulosti. Postaral sa o neho Doug Liman (Pán a pani Smithovci, Na hrane zajtrajška) a hlavnú úlohu tu stvárnil Matt Damon. Pokračovaní sa tiež ujali poriadne mená – Paul Greengras či Tony Gilroy.

matt damon jason bourne agent bez minulosti
Zdroj: themoviedb.org

Vráti sa aj Matt Damon?

Celkovo sme doteraz dostali 5 filmov, pričom Damon hral hlavnú úlohu v štyroch z nich. Na chvíľu ho vo filme Bournov odkaz z roku 2012 vystriedal Jeremy Renner,  ktorý stvárnil agenta Aarona Crossa zo špeciálnych jednotiek. Titulný hrdina aj s jeho hereckým predstaviteľom sa však vrátil do filmu jednoducho nazvaného Jason Bourne v roku 2016.

Zatiaľ ešte nie je známe, či sa na neho zameria aj najnovší film, ktorý je podľa interných zdrojov vo veľmi skorej fáze vývoja. Dokonca tak skorých, že nielenže sa nepracuje na scenári, ešte ani nie je známe, kto ho bude písať. Mohlo by ísť o reboot, pri veľkosti tejto značky pre štúdio (celkovo im pätica filmov priniesla 1,6 miliardy dolárov) je to však nepravdepodobné.

jeremy renner bournov odkaz
Zdroj: themoviedb.org

Je v rukách oceňovaného režiséra

Skvelou správou však je, že poznáme meno režiséra, ktorým bude Edward Berger. Ten minulý rok priniesol epický vojnový film Na západe nič nového, ktorý si vyslúžil štyroch Oscarov vrátane toho za najlepší zahraničný film. Vyhral tiež 7 cien BAFTA, ktoré nie sú jedinými pre tohto tvorcu. Rovnaké ocenenia má aj za svoje televízne projekty – primárne za seriál Patrick Melrose, ktorý získal aj Emmy.

Vieme, že film je tak v dobrých rukách. Na grandiózny návrat agenta Bourna si však zrejme počkáme dlhú dobu. Režisér ešte dokončuje svoj aktuálny film Conclave podľa knižnej predlohy, v ktorom si zahrajú Ralph Fiennes, Stanley Tucci či Isabella Rossellini.

Ako sa vám páči správa, že vznikne nový film Jason Bourne? Ste radi, že ho dostal do rúk takýto oceňovaný režisér? Očakávate automaticky aj návrat Matta Damona? Dajte nám vedieť v komentároch, čo od nového prírastku ku sérii očakávate.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -