Takto ste Formulu 1 ešte nezažili. Fanúšikovia sa môžu chopiť volantu monopostu vďaka virtuálnej realite

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pripravte sa na poriadne preteky Formuly 1

Lenovo a Formula 1 spolupracujú na zlepšovaní zážitku pre fanúšikov. Tvoria spolu obsah a zlepšujú živé vysielanie, no taktiež využívajú technológie, ako je rozšírená realita (AR) a virtuálna realita (VR). Tento projekt je ďalším krokom týmto smerom a umožňuje fanúšikom F1 v Paddock Clube otestovať sa na trati.

Pomocou all-in-one náhlavnej súpravy ThinkReality VRX si fanúšikovia mohli na pretekoch FORMULA 1 LENOVO JAPANESE GRAND PRIX 2023 v Suzuke zahrať exkluzívnu VR minihru F1. Dostupná bude aj na FORMULA 1 LENOVO UNITED STATES GRAND PRIX 2023 v Austine.

formula lenovo
Zdroj: Lenovo

Na základe kultových pretekárskych hier, ktoré mnohí z nás hrávali ako deti, môžu používatelia jazdiť s vozidlom F1 po replikách okruhov Suzuka International Racing Course alebo Circuit of the Americas a ovládať jeho rýchlosť pomocou tlačidiel na ovládačoch ThinkReality VRX. Počas hrania si používateľ môže pozrieť trať z rôznych perspektív, ako keby pozoroval hračkársku autodráhu umiestnenú na stole. Zážitok je rovnaký ako pri tradičných elektrických autodráhach. Vodiči môžu driftovať v zákrutách, ale ak v zákrute príliš zrýchlia, autíčko môže opustiť dráhu, a dokonca spadnúť zo stola.

Cieľom je dosiahnuť najlepší čas na kolo: výsledková tabuľa zobrazuje výsledky a môže sa premietať na externú obrazovku.

Počas tvorby zážitku ThinkReality F1 sa používala generatívna umelá inteligencia na navrhovanie prvkov pretekárskych vozidiel a trate, ako aj na hlasové komentáre a pomoc pri programovaní.

Hra Lenovo ThinkReality VRX F1 bude k dispozícii aj na veľtrhu Tech World 2023 spoločnosti Lenovo, ktorý sa koná 23. – 24. októbra v meste Austin v Texase.

Nie je to len o zábave a hrách

Závodná hra je príležitosťou predviesť výkon a hodnotu zážitkov VR a ThinkReality VRX, nového all-in-one headsetu pre virtuálnu realitu (VR) od spoločnosti Lenovo navrhnutý pre podniky.

Technológie sa využívajú na školenie zamestnancov, virtuálnu spoluprácu, 3D dizajn a inžinierstvo. Partnerstvo spoločnosti Lenovo s Formulou 1 pomáha prezentovať možnosti technológií, služieb a riešení tejto technológie.

Zdroj: TS Lenovo

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -