Totálny výsmech. Apple dal do svojho nového MacBooku za 2000 eur len 8 GB RAM

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Apple stále neponúka dostatočnú pamäť

Predvčerom bola v kalifornskom meste Cupertino na udalosti s názvom Scary Fest predstavená nová rada MacBookov. Zdanlivo sa pozeráme na tie najvýkonnejšie prenosné počítače sveta, čoraz viac sa však ukazuje, že realita nemusí byť taká perfektná. Apple už opakovane prináša svojim používateľom menšiu pamäť, ako upozornil ešte skôr počas mesiaca aj portál MacBook Pro Slow. Nový model, zdá sa, nie je výnimkou.

Kritika sa zniesla na spoločnosť ešte v roku 2020, keď bol predstavený MacBook Pro s M1 procesorom. Ten dostal do svojej výbavy iba 8 GB RAM, čo naozaj nesvedčí o znaku profesionality v názve tohto laptopu.

macbook pro apple
Zdroj: Apple

RAM menšia ako v súčasných mobiloch

Inak to nebolo ani počas tohto roka. Počas júla bol predstavený MacBook Air, ktorý v základe prišiel s rovnakou operačnou pamätou. V tomto prípade by sa však situácia dala ospravedlniť tým, že zariadenie je prezentované primárne na kancelársku prácu.

Výhovorky sa však už budú ťažšie hľadať pri novo predstavenom MacBook Pro. Ten aj vo svojej základnej verzii dostal M3 čip s architektúrou Apple Silicon, ale stále dostáva iba 8 GB RAM. Pri laptope, ktorý sa u nás predáva za 1990 € je to prešľap. Navyše, ak je prezentovaný, že má ponúkať dostatok výkonu aj pre majiteľov biznisov či dokonca aj hráčov.

macbook pro M3 procesor
Zdroj: Apple

Veľkosť dôležitejšia ako rýchlosť

Nehovoriac o tom, že aj model z vyššej kategórie, ktorý sa už pohybuje na cenovke 2229 € má stále rovnakú pamäť. Jediným rozdielom je pri ňom 1 TB SSD disk. Pritom ani nie je možnosť vlastného upgradu, pretože všetky počítače od Apple majú teraz RAM integorovanú v puzdre čipov M. Síce im to dáva výkonnostnú výhodu, ale obmedzenú kapacitu. Pritom je veľká rada úkonov, kde je veľkosť pamäte dôležitejšia ako jej rýchlosť.

Čo hovoríte na fakt, že Apple stále ponúka iba 8 GB pamäť aj vo svojom novom Pro modeli? Odrádza vás tento fakt alebo je podľa vás tento výkon stále postačujúci? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -