Sicario 3 je bližšie než si ktokoľvek myslel. Príde aj s prekvapením

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sicario 3 je na ceste

Prvý diel Sicario patrí k najvydarenejším trilerom poslednej dekády a o moc horšie si v roku 2018 neviedlo ani pokračovanie Sicario 2: Soldado. V prípade druhého filmu už však išla divácka eufória bokom a temnému trileru sa v kinách príliš nedarilo. Aj preto značka zostala na bode mrazu a o prípadnom treťom filme sa v Hollywoode príliš nehovorilo.

To sa zmenilo pred pár týždňami, keď producenti potvrdili, že Sicario 3 je v príprave. Portál Collider teraz informuje, že Sicario 3 je v omnoho pokročilejšom štádiu, ako sme sa odvážili dúfať a na palube sú aj hviezdy z prvého filmu. Producenti Molly Smith a Trent Luckinbill totiž potvrdili, že nielenže Sicario 3 vznikne, ale k novému pokračovaniu už je takmer hotový aj scenár.

Benicio Del Toro
Zdroj: lrmonline.com

Príde aj s hviezdnym obsadením

Dobré správy tu nekončia, pretože v novom filme by sa mohli objaviť všetci traja protagonisti z jednotky. Menovite ide o Josha Brolina, Benicia del Tora a prekvapivo tiež Emily Blunt, ktorí už mali príležitosť scenár vidieť a sú z neho nadšení. Všetci traja herci majú podľa producentov veľký záujem zúčastniť sa aj na pokračovaní, aj keď konkrétne kroky zatiaľ robiť nemožno. V Hollywoode stále pokračuje štrajk hercov, počas ktorého filmové štúdiá nemôžu s hercami uzatvárať žiadne zmluvy.

Absolútnou čerešničkou na torte je, že na Sicario 3 sa má podieľať aj dvorný režisér Toma Cruisa a série Mission: ImpossibleChristopher McQuarrie. Zatiaľ nie je jasné, či McQuarrie pri novom trileri zasadne na režisérsku stoličku alebo jeho spolupráca bude spočívať inde, už len samotná režisérova účasť je však pre Sicario 3 skvelou správou.

Pôvodný článok: 

Fanúšikmi obdivovaná séria, ktorá sa zameriava na boj amerických tajných jednotiek proti drogovým kartelom, dostáva aktualizáciu od producentov. Dvojica tvorcov Basil Iwanyk (ktorý pracoval aj na filmoch s Johnom Wickom) a Erica Lee potvrdili, či sa už pripravovalo Sicario 3.

Prvý film prišiel ešte v roku 2015, jeho režisérom bol Denis Villeneuve (tvorca Duny) a uvádzal sa u nás s podtitulom Nájomný vrah. Hlavné postavy si v ňom zahrali Emily Blunt, Josh Brolin a predovšetkým sa dôležitou stala postava Benicia del Tora. Sledujeme príbeh mladej agentky FBI Kate Macer (Blunt), ktorá dostala úlohu zničiť vodcu mexického drogového gangu.

sicario
Zdroj: themoviedb.org

Uvidíme ďalšiu akciu Alejandra Gillicka?

Del Toro stvárnil postavu menom Alejandro Gillick. Išlo o bývalého prokurátora z Mexika, ktorý je na vlastnej ceste za pomstou, ktorá sa spája práve s kartelom. Stal sa tak špičkovým zabijakom v CIA. Práve na neho sa viac zameriaval druhý film, ktorý prišiel v roku 2018 a niesol druhý názov Soldado.

Producentská dvojica viedla rozhovor s portálom The Messenger, v ktorom prezradili aj budúcnosť značky. Hovorili, že na scenároch sa pracovalo už počas mája, kým prišiel štrajk. Povedal, že „vtedy museli položiť dole ceruzky, ale nápad je úžasný“. Ďalej Iwanyk dodal:

„Och áno, nemôžem sa dočkať Sicaria 3. Mohol by som sa na Benicia pozerať ako hrá toho chlapíka navždy. Akože, rád sa pozriem na Benicia v čomkoľvek, ale s touto postavou – to vás nikdy neomrzí.“

Režisér povedal jasné „nie“

Aj samotní tvorcovia sú rovnako nadšení a nevedia sa dočkať, kedy budú môcť pokračovať s prácou na filme. Otázkou je, či sa aj do tretice vráti scenárista Taylor Sheridan, ktorý napísal príbeh pre oba filmy. Ten má totiž plné ruky práce so seriálom Yellowstone a jeho vedľajšími príbehmi.

Isté je ale, že pre film Sicario 3 príde k výmene na režisérskej stoličke. Pre dvojku Villeneuvea vystriedal Stefano Sollima (Suburra, A.C.A.B.). Ten sa už v skoršom rozhovore pre portál Variety vyjadril, že si rád pozrie ďalšiu kapitolu Sicaria, ale musí byť od iného režiséra, ktorý má svoj vlastný, špecifický štýl. Podľa neho nemá byť viac ako jeden film od rovnakého filmára, „pretože iba tak dostaneme pravú franšízu“.

Potešila vás správa, že sa Benicio del Toro vráti ako Alejandro aj po tretíkrát? Kam by ste boli radi, ak by sa jeho príbeh vybral? Myslíte si, že ho bude opäť tvoriť Sheridan? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: digitalspy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -