TRAILER: Wes Anderson opäť čerpá od Roalda Dahla a výsledok je očarujúci, dokazuje jeho nový film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Wonderful Story of Henry Sugar

Prichádza trailer na hravý a okúzľujúci film The Wonderful Story of Henry Sugar. Také projekty predsa máme od Wesa Andersona najradšej. Tento raz si v snímke zahrá Benedict Cumberbatch starého mládenca s veľkým majetkom, ktorý sa však chce stať ešte bohatším hraním kariet. Režisér opäť vychádzal z diel od Roalda Dahla.

Od tohto detského autora už adaptoval v roku 2009 snímku Fantastický pán Lišiak. Tento raz čerpal z jeho zbierky šiestich poviedok, ktorú vydal v roku 1977. Henry Sugar už mal svoju premiéru na filmovom festivale v Benátkach, kde zožal potlesky aj pochvaly od kritikov. V krátkometrážnom, iba 37-minútovom kúsku nás vraj čaká absolútna lahôdka.

Bohatý Cumberbatch učiaci sa mystickému umeniu

Na streamovaciu službu Netflix bude uvedený ešte počas tohto mesiaca, a to 27. septembra. Následne budú počas ďalších troch dní uvedené ďalšie tri poviedky z tohto cyklu prevedené na krátkometrážne filmy. Nimi budú The Swan, The Ratcatcher a The Poison.

Tento príbeh sleduje 41-ročného gamblera, ktorý chce vyhľadať tajomného mystika menom Kuda Bux. Je o ňom totiž známe, že dokáže vidieť so zatvorenými očami. Tieto vlastnosti sa chce Henry naučiť, aby mohol pri hráčskom stole vidieť do kariet a môcť podvádzať. Tomuto kúsku, ktorý by mohol silne pripomínať iný Cumberbatchov film, nebude chýbať známe pastelové prevedenie a neustále hranie sa so scénami.

story of henry sugar
Zdroj: whats-on-netflix.com

Opätovné navštívenia Dahla je údajne lahôdkou

Vo filme sa objaví aj postava samotného autora ako spestrenie. Zahrá si ho Ralph Fiennes. Ďalšími hercami, ktorí sa tu objavia, budú Ben Kingsley, Richard Ayoade, Dev Patel alebo Rupert Friend.

Lišiak, ktorý bol prvou adaptáciou Dahlovho diela, vyslúžil režisérovi dvoch Oscarov. Na nich by mohol siahnuť aj tento raz, pretože kritici chválami nešetria. „Andersonofilov“ vraj čaká perfektne vybalansovaná zábava, ktorá dokáže pod 40 minút povedať viac ako iné filmy. Uvidíme tu jeho tradičné „chute“, avšak s novými „jasnými profilmi“.

Ako sa vám páčil trailer na filme The Wonderful Story of Henry Sugar? Ste zvedaví na toto Andersonove dielo s Benedictom Cumberbatchom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -