Tehotná Kristína Svarinská ako bývalá striptérka? Nová romantická komédia dorazila do kín

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Čo všetko sa môže stať, keď musíte zaklamať? Úplne všetko. Presvedčia sa o tom Kryštof Hádek a Kristína Svarinská, ktorým v novej komédii jedna „nevinná“ lož prevráti život úplne naruby. Film Lieta v tom prichádza do slovenských kín už dnes, 21. decembra.

Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) nemá o ženy vôbec núdzu, lenže problémom je, že máloktorá sa zaujíma o vesmír a kozmonautiku, pričom preňho je táto jeho vášeň vždy na prvom mieste. Lukáš chce ešte naposledy potešiť svoju chorú mamu (Taťjana Medvecká), ktorá zo všetkého najviac túži po vnúčatách. Nenapadne mu nič lepšie, než presvedčiť prostorekú tehotnú susedu a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby predstierala, že je jeho nastávajúcou a budúcou matkou jeho dieťaťa.

No čo čert nechcel, Lukášova mama sa zázračne uzdraví. Teraz sa za žiadnu cenu nesmie dozvedieť pravdu a Lukáš s Natáliou tak musia naďalej predstierať, že sú ako dve zamilované hrdličky. Do svojej hry sa začnú čoraz viac zamotávať a čoskoro sa strhne lavína bláznivých situácií a trapasov. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, kamaráti, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci… Navyše, Lukáš sa vždy chcel v rámci programu NASA pozrieť do vesmíru. Uprostred všetkého toho zmätku dostane jeho sen úplne nový náboj.

V ďalších úlohách sa diváci môžu tešiť na Mira Nogu, Annu Polívkovú, Sandru Novákovú, Filipa Rajmonta, Pavla Soukupa, Mareka Geišberga, Petra Kočiša či Veroniku Žilkovú.

Film má skvelú, bláznivú ústrednú zápletku. Snažili sme sa skôr o komédiu s romantickým nádychom než o čistú romantiku. Veľa sme pracovali na komediálnom rytme a načasovaní. Myslím si, že vybudovať dobrú komédiu je zábavnejšie, ale v konečnom dôsledku aj náročnejšie ako vytvoriť romantický film, hovorí režisér Tomáš Dianiška, pre ktorého je Lieta v tom filmovým debutom. Úspešný Slovák žijúci v Prahe však patrí medzi hviezdy súčasného divadla. Väčšina jeho divadelných hier je nielen beznádejne vypredaná, ale aj plná humoru, situačných gagov a hlášok.

Lieta v tom
Zdroj: Bontonfilm

Dvojica Kryštof Hádek a Kristína Svarinská sa stretla na pľaci už pri nakrúcaní úspešného českého seriálu Volha a podľa vlastných slov si herci spolu veľmi dobre rozumejú. Natáčanie komédie Lieta v tom si preto obidvaja užili.

Kryštof je jeden z mojich úplne najobľúbenejších hereckých partnerov v rámci celého Česka a Slovenska. Myslím si, že si na pľaci rozumieme, herecky sa navzájom vnímame a celkovo nám to pri nakrúcaní dobre funguje, prezradila Kristína Svarinská o spolupráci českým kolegom. Už počas kamerových skúšok bolo jasné, že k sebe majú blízko, opisuje hereckú chémiu hlavných predstaviteľov režisér Tomáš Dianiška.

Lieta v tom
Zdroj: Marco Chiodi / Bontonfilm

Výraznou témou vo filme je astronómia, kozmonautika a láska k vesmíru. Hlavný hrdina sa totiž chcel stať už od detstva astronautom, a tak si Kryštof Hádek pri nakrúcaní vyskúšal skafander, simulátory pre kozmonautov či kokpit raketoplánu Apollo 11. Nakoniec ho režisér posadil aj na centrifúgu.

Obyčajná centrifúga sa točí dookola, ale táto sa točí dookola aj okolo svojej osi a zároveň ešte hore a dole. V súlade s názvom filmu si Kryštof celkom zalietal, smeje sa Tomáš Dianiška. Ja sám rozoznám Veľký voz od Malého, poznám Mesiac a Slnko. To je asi tak všetko, dodáva k téme vesmíru samotný Kryštof Hádek.

Česko-slovenská komédia Lieta v tom prišla do našich kín 21. 12. 2023 a pomôže tak umocniť vianočnú pohodu. Príďte si cez sviatky oddýchnuť a zabaviť sa do kina.

Lieta v tom
Zdroj: Marco Chiodi / Bontonfilm

Film vznikol v produkcii spoločností love.FRAME a Bontonfilm Studios. Hlavným partnerom komédie je ČSOB. Koproducentmi sú Media One, innogy a ART4. Film Lieta v tom vzniká v spolupráci s televíziami Nova, Markíza a T2O. Partnerom filmu sú PFX, Beep a Divadlo pod Palmovkou. Film vznikol s podporou Královohradeckého kraja, mesta Hradec Králové a slovenského Audiovizuálneho fondu.

Komédia Lieta v tom vznikla na motívy maďarského originálu Seveled od Dénesa Orosza a Zsuzsi Váradyovej.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -