Všetko nasvedčuje jednému. Fantastická štvorka môže ukázať absolútnu zmenu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Fantastická štvorka zasadená v minulosti?

Marvel má za sebou silný týždeň. Okrem zverejnenia traileru k Deadpoolovi a animovaným X-Menom komiksový kolos zároveň učinil koniec aj doterajším špekuláciám. Na Valentína priniesli pohľadnicu, na ktorom ukázali obsadenie známej tímovky. Tá spolu s novým vizuálom loga rozbehla diskusie o tom, či sa bude Fantastická štvorka odohrávať v minulosti. Jasne by mala byť stanovená aj konkrétna éra, ba dokonca možno aj rok.

Dlho sme špekulovali, kto si zahrá známe postavy. Už predtým sa podarilo odhaliť, že z Pedra Pascala naozaj bude nový Reed Richard, najchytrejší muž na Zemi alias Mr. Fantastic so schopnosťou naťahovať svoje končatiny. Potvrdená bola aj informácia že rolu jeho budúcej manželky a neviditeľnej ženy Sue Storm stvárni Vanessa Kirby. Jej brata Johnnyho, ktorý dokáže zapáliť celé svoje telo, si zahrá Joseph Quinn. Štvoricu uzatvára Ebon Moss-Bachrach ako Ben Grimm aka Thing.

Prvý muž vo vesmíre a robotický pomocník

Toho vidíme v jeho kamennej podobe, za ním sa však nachádza jeho vlastný obraz ako astronauta. V pôvodnej príbehovej línií zostrojil vodca Fantastickej štvorky prvý raketoplán a vydal sa s tímom do vesmíru. Tam ich však zasiahla vesmírna energia, ktorá im dala ich schopnosti. Tu teda nachádzame prvý dôkaz – Grimm by mohol byť prvým mužom vo vesmíre, dokonca jeho póza nápadne pripomína známu fotografiu Neila Armstronga.

Thingovi na obrázku zároveň servíruje nápoj robot známy ako H.E.R.B.I.E. – Highly Engineered Robot Built for Interdimensional Exploration (Vysoko inžiniersky pokročilý robot vybudovaný na medzidimenzionálne skúmanie). Ako mnoho iných postáv a pomocníkov mal v priebehu dekád v komiksoch rôzne podoby. Práve táto však bola používaná v 60. rokoch.

Návrat ku koreňom tohto tímu

Aby toho nebolo málo, Ben čítal číslo magazínu Time. Jeho obálku dokázali pozorní diváci identifikovať, malo by ísť o verziu, na ktorej je americký prezident Lyndon B. Johnson. Toto konkrétne vydanie bolo z decembra 1963, mohli by sme mať teda nielen dekádu, ale aj presný rok, kedy sa bude veľkofilm Fantastická štvorka odohrávať.

Rok 1963 bol totiž aj rokom, kedy prišiel prvý komiks, ktorý nám ukázal, ako tento tím získal svoje schopnosti. Navrátili by sme sa teda skutočne k ich koreňom a príbeh by opísal celý kruh. Ďalej sú tu kostýmy. Tie, ktoré postavy na obrázku majú, sa zhodujú práve s tými prvotnými. A nakoniec, prichádza nové logo, ktoré je práve v štýle 60. rokov.

Pre prvú rodinu Marvelu by to dávalo zmysel, pre režiséra tiež

Vieme, že film povedie Matt Shakman. Ten už má skúsenosti so zobrazením daného obdobia, predsa nám v rovnakom duchu priniesol prvé dve epizódy WandaVision. V nich skvele vystihol nielen stvárnenie, ale aj estetiku 50. a 60. rokov, možno preto mu Marvel zveril túto zodpovednosť znova.

To, že by sa film Fantastická štvorka odohrával v minulosti, by dávalo skvelý zmysel aj pre celé MCU. Takto by sa mohlo vysvetliť prečo sme ich doteraz nevideli a stále by sa na nich dalo odkazovať ako na „prvú rodinu Marvelu“. Zároveň by nemuselo zostávať stálou súčasťou a mohli by mať iba samostatný projekt či projekty. Aj keď to vie, možno práve skupina, ktorá nikdy nemala núdzu o navštevovanie podivných miest, mohla nájsť aj také, kde čas plynie inak.

Ich nepriateľov sme doteraz nevideli

Zmysel by to mohlo dávať aj kvôli ich nepriateľom. Dokážu byť doslova galaktických rozmerov a preto by mohlo byť škodou ich v hlavnej linke MCU využiť iba raz. Avšak s dejom pred 60 rokmi by to fungovať mohlo. Síce sme spoznali obsadenie hlavnej štvorice, nevieme, kto si zahrá súperov, dokonca naisto ani to, komu budú čeliť.

Jasnou voľbou by bol zrejme Galactus. S jeho obsadením sa najčastejšie skloňuje meno Javier Bardem, spomenutý bol však napríklad aj Mark Hamill. Tento požierač planét nemôže prísť bez svojho posla Silver Surfera. Tu hovoria dohady o tom, že uvidíme jeho ženskú verziu menom Frankie Reyes a zahrať by si ju mohla Anya-Taylor Joy.

Obsadenie tímu poznáme, čo záporáci

Často sa spomína, že práve v tomto filme by sa mohol po prvý raz objaviť Doctor Doom. V tomto prípade má byť najhorúcejším kandidátom Mads Mikkelsen, hneď za ním je najdiskutovanejším Cillian Murphy. Spomenutí už však boli aj Ralph Fiennes či Michael Fassbender.

Aké prekvapenia prvá rodina Marvelu prinesie a ako sa napojí na jeho hlavný filmový vesmír však uvidíme až počas budúceho roka. Film má naplánovanú premiéru na 25. júl 2025.

Myslíte si podľa týchto odkazov aj vy, že sa bude Fantastická štvorka odohrávať v minulosti? Páčilo by sa vám zasadenie tímu do 60. rokov? Ktorý záporák alebo záporáci si myslíte, že sa ukážu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -