Legenda sa vracia. Jedna z najlepších verzií X-Menov bude pokračovať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na X-Men ’97

Pod Marvelom vzniká pre ich televíznu tvorbu aj nová značka Marvel Animation. Ich prvým projektom je pokračovanie populárneho seriálu s X-Menmi z 90. rokov. Teraz prichádza prvý trailer na X-Men ’97, ktorý nás navráti do nášho detstva a navodí poriadku dávku nostalgie. Aj keď s vynovenými vizuálmi, duch pôvodného diela stále zostáva.

Už samotný začiatok nám jasne dokazuje, že budeme pokračovať tam, kde sme takmer pred 30 rokmi skončili. Tím sa musí vyrovnať so stratou Profesora X a viesť svoje životy pri tom, ako ľudia stále nenávidia osoby, ktoré v sebe majú X-gény. Topánky vodcu skupiny sa snaží zaplniť Cyclops.

Návrat známej skupiny hrdinov

Naspäť prináša skupiny starých známych hrdinov. Uvidíme večné slovné zápasenie Cyclopsa s Wolverinom a zdá sa, že svoj vzťah s Jean Grey posunul na novú úroveň, teraz ju na viacerých záberoch môžeme vidieť tehotnú. Nebude tu chýbať ani Rogue, Beast, Jubilee, Storm, Morph, Gambit či Bishop. Na návrat sa dokonca tešili aj pôvodní dabingoví herci, takmer všetci si svoje úlohy zopakujú.

Hrozieb ale iste nebude málo. Okrem strachu z prenasledovania ľuďmi, ktorí vytvorili novú generáciu Sentinelov dostávame narážky aj na hrozivé Hellfire Gala, skupinu, ktorú môžeme poznať z komiksov. Ak by aj to nestačilo, v novej podobe sa vracia aj Magneto, ktorému bola z neznámeho dôvodu odkázaná celá Škola pre neobyčajne nadaných.

X-Men '97 poster
Zdroj: Disney Plus Press

Vizuály a znelka nás vrátia do 90. rokov

Naspäť je aj ikonická a nesmrteľná znelka, ktorej prvé tóny stačia, aby nás vrátili späť k slávnemu seriálu. Tím prichádza s tradične epickými momentami, pri ktorých nebudú chýbať aj inovatívne alebo priamo zo stránok komiksov prebrané prvky. Nabitie Loganových pazúrov Gambitovou kinetickou energiou samé o sebe stačí pre nadšenú reakciu, následné zhromaždenie hrdinov ho ešte umocní.

V ukážke sme ich zatiaľ nevideli, no z predtým potvrdených informácií vieme, že sa majú vrátiť aj Nightcrawler, Snuspot či Cable. Vydanie našťastie nie je ďaleko, seriál bude vychádzať na týždennej báze na Disney+ už od 20. marca. Prvá séria bude mať 10 epizód, na druhej už sa začalo pracovať.

Vyvolal trailer na X-Men ’97 nostalgiu aj vo vás? Sledovali ste pôvodný seriál? Tešíte sa na nové pokračovanie s obľúbenými hrdinami, ktoré zachováva ducha originálu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: theverge.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -