The Flash končí na budúci rok svojou deviatou sériou. Znamená to aj koniec Arrowverse?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Flash na budúci rok končí

Najrýchlejší muž sveta raz musel dupnúť na brzdy. To sa stane na budúci rok, pretože seriál The Flash končí po svojej deviatej sérii. Bol najdlhšie vysielaným projektom na stanici CW a najdlhšie trvajúcim z takzvaného Arrowverse. Znamená to teda aj koniec tohto sveta?

Grant Gustin hrá Barryho Allena už od roku 2014. Stanica, na ktorej sa vysielala oznámila, že v ich nadchádzajúcej sezóne (ktorá väčšinou začína v januári) sa začne vysielať deviata séria. Avšak od spoločnosti Warner Bros. máme zase potvrdené, že rok 2023 bude pre seriálového Flasha posledným.

grant gustin flash
Zdroj: flashnews11.com

Rušili sa viaceré projekty

Zmeny súvisia aj s tohtoročným obchodom vo vnútri spoločnosti, keď Discovery nakúpilo akcie. Nový vlastníci práv začali z televízie odstraňovať viaceré projekty. Takto bola ukončená Batwoman, Legends of Tomorrow a Naomi. Týkalo sa to samozrejme aj seriálov mimo sveta, diváci prišli napríklad o novšie spracovanie Čarodejníc, Dynastiu alebo 4400.

Zostávala pritom vo vzduchu visieť otázka, čo sa stane s Arroweverse. Zostali z neho zachované tri projekty – okrem Flasha aj Supergirl a Superman & Lois. Prvá menovaná sa však odohráva na paralelnej Zemi, Clark Kent so svojou priateľkou stoja mimo všetkých ostatných seriálov. Znamená to teda, že univerzum, aspoň tak ako ho poznáme, v podstate končí.

budúcnosť arrowverse
Zdroj: thevulcanreporter.com

Znamená to koniec Arrowverse?

Svoj názov, logicky, dostal podľa seriálu Arrow. Ten na stanici vydržal osem sérií. Následne sú mu v závese spomenuté Legends so siedmymi sériami. Flash ich prekonáva, keď dostane ešte tú deviatu a je zároveň najdlhším seriálom, ktorý bol celý na CW.

Mohli by ste si myslieť, že prvenstvo má Supernatural. Ten však začínal na stanici The WB, ktorá už dnes nejestvuje. Všetko ale raz musí skončiť a tak na budúci rok dostane už 13 posledných epizód so super rýchlym superhrdinom. Veľký crossover event už bohužiaľ neuvidíme tým pádom tiež. Zostáva už len čakať na špeciál po desiatich rokoch. Seriál si budeme môcť pozrieť tiež na Netflixe.

Ako reagujete na správu, že Flash končí? Ide podľa vás tiež o ukončenie Arrowverse tak, ako ho poznáme? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -