Režisérky Hawkeye prinesú film Big Thunder Mountain, ďalší založený na Disney atrakcii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Big Thunder Mountain

Režisérky seriálu Hawkeye budú pracovať s Disney na ďalšom projekte. Bude to film Big Thunder Mountain, ďalší z ich kúskov, ktorý je založený na populárnej atrakcii. Scenár k nemu napíšu Kieran a Michele Mulroney, dvojica, ktorá stála za poslednými hranými Power Rangers, ale napríklad aj filmom Sherlock Holmes: Hra tieňov.

Snímka bude založená na dráhe s celým názvom Big Thunder Mountain Railroad. Tá zoberie návštevníkov na jazdu do baníckeho mestečka, v ktorom bolo práve objavené zlato. Prvá bola otvorená v roku 1979 v Disneylande v Anaheime. S oznámením o filme prišla správa aj o otvorení novej dráhy v parku s názvom Magic Kingdom v Orlande.

big thunder moutain railroad
Zdroj: mickeyblog.com

Populárna dráha na veľkom plátne

Je to jedna z najlepšie rozoznateľných húsenkových dráh v Disney parku. Jej verzie sa nachádzajú dokonca aj v tých v Paríži alebo v Tokiu. Ešte nie je známe, ako bude prenesený do filmovej podoby, detaily o deji nezverejnili.

Spoločnosť však vždy mala dobrý spôsob a správne vyhútali, ako to spraviť. Skvelým príkladom sú Piráti z Karibiku, ktorí boli zo známej atrakcie premenené na film v roku 2003. Pôvodne bolo Prekliatie čiernej perly zamýšľané len ako letný hit, rozrástol sa však do poriadnej značky. Teraz už sa chystá šiesty film.

Zdroj: anoncraft.com

S prevádzaním atrakcií majú dobré skúsenosti

Ďalším príkladom z celkom nedávnej minulosti je Expedícia: Džungľa. Dobrodružný film s Emily Blunt a Dwaynom Johnsonom prišiel do kín len minulý rok. Potom je tu napríklad Hauted Mansion (Strašidelný dom), ktorý sa už dočkal dokonca viacerých filmových spracovaní. Aktuálne sa jedno tiež chystá a zahrá si v ňom Owen Wilson.

Dvojica Bert & Bertie už očividne štúdio zaujali. To nielen spomínaným seriálom z MCU, ale vraj aj prvotnými myšlienkami pre film. Okrem Hawkeye sa osvedčili aj pirátskou komédiou Naša vlajka znamená smrť na HBO Max. Scenár k nej vytváral aj produkoval Taika Waititi, ktorý si tam zároveň zahral.

Ako sa vám pozdáva myšlienka na film Big Thunder Mountain od tejto dvojice? Čo hovoríte na spracovanie ďalšej atrakcie z Disney parkov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -