Ukážka z unikátneho animáku This Tape Deck Is A Time Machine vás chytí za srdce

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ukážka na This Tape Deck Is A Time Machine

Od štúdia Nexus prichádza prvá ukážka na snímku This Tape Deck Is A Time Machine. Spojili sa s animátorom Patrickom Osbornom, ktorý si odniesol v roku 2014 Oscara za jeho krátky animák Feast pre Disney. Teraz prinášajú citlivý príbeh s jedinečnou animáciou, akú ste ešte nemali možnosť vidieť.

Osborn je známy tým, že rád experimentuje s materiálom, ktorý prináša. Tak bol jednou z prvých osôb, ktorá priniesla animovaný film pre virtuálnu realitu. Pre Google Spotlight tak vznikol 360-stupňový animovaný film Pearl. Teraz pripraví animák na systéme Unreal Engine od spoločnosti Epic Games. Takto už bol vytvorený projekt Dom pre Netflix, on však ide ešte ďalej.

Kreslenie v reálnom čase s Unreal Engine

Počas produkcie viedol tím umelcov, ktorí v reálnom čase vytvárali svet, v ktorom sa snímka odohráva. Využili pri tom 2D estetiku, ku ktorej ale pridali techniky tieňovania, ktoré dodávajú na vizuálnom zážitku. Nevyužívali ani kompozíciu, jednoducho obraz za obrazom transformovali prostredníctvom jedinečného potenciálu Unreal Engine.

Teaser dokazuje, že ide o skutočne podarený projekt a animácia je naozaj inovatívna. Chris O’Reilly, spoluzakladateľ a riaditeľ kreatívneho obsahu Nexusu sa však vyjadril, že to je iba jedna časť. S novými grafickými možnosťami pridali príbehu aj viac srdca, v centre ktorého je hudba.

this tape deck is a time machine
Zdroj: artstation.com

Chlapec cestujúci časom v piesňach

Na to odkazuje aj názov. Vidíme chlapca, ktorý v opustenom dome milovníka hudby nájde starý prenosný kazetový prehrávač. Prostredníctvom jednotlivých pások sa dostáva do životov iných ľudí a prežíva ich zážitky s rôznymi piesňami. Toto dopĺňa aj oficiálna synopsa:

„Diváci sledujúci tínedžera, ktorý skáče v čase do momentov v životoch iných ľudí cez piesne. Tak je vo svojom jadre This Tape Deck is a Time Machine nepravdepodobným príbehom o priateľstvách a láske okolo spriaznených duší, ktoré sa ale narodili generácie od seba“.

Citlivý príbeh pre celé generácie

Ukážka na This Tape Deck Is A Time Machine dokazuje, že pôjde o citlivý príbeh pre celé generácie a diváka každého veku. Dostupný bude na oficiálnej webovej stránke štúdia Nexus. Kedy si tento povzbudivý a krásny animovaný film pozrieme, však ešte neprezradili.

Páči sa vám podľa teaseru snímka This Tape Deck Is A Time Machine? Tiež vás príjemné nastavenie príbehu dojalo? Čo hovoríte na nápad cestovania časom prostredníctvom piesení? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, nexusstudios.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -