Môže The Flash predsa dostať pokračovanie? Vyjadril sa k tomu režisér aj aktuálny šéf štúdia James Gunn

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Dostane The Flash pokračovanie?

Filmový svet podľa DC komiksov bol za posledné roky komplikovaným. Jeden film však dostal viac pretáčok a odkladov ako ktorýkoľvek iný. Stáli za tým aj problémy herca v hlavnej úlohe, aj finálny plánovaný reštart univerza. Diváci a tlač z testovacích a prvotných premietaní však nešetria chválou, mohlo by to znamenať, že by predsa dostal The Flash pokračovanie?

Protagonistom príbehu je super rýchly hrdina Barry Allen, ktorého hrá Ezra Miller. Vychádza z komiksu Flashpoint, v ktorom pomocou svojich schopností cestuje naspäť v čase, aby zabránil smrti svojich rodičov. Lenže to má za následky vytvorenie alternatívnej reality bez metaľudí, kde si zlý Kryptoňania mohli podmaniť svet.

The Flash trailer
Zdroj: DC Studios / Warner Bros. Discovery

Nadšenia fanúšikov aj tlače

Fanúšikovia sa aj napriek neustálemu posúvaniu dátumu premiéry na film tešili. Dôvodom bolo, že v ňom uvidíme nielen dve verzie hlavného hrdinu, ale napríklad aj dvoch Batmanov. Okrem súčasného (ešte stále) Bena Afflecka sa po dlhých rokoch vracia do role aj Michael Keaton. Tiež tu bude mať filmovú premériu Supergirl v podaní Sashy Calle.

Ukážky sľubujú poriadnu dávku akcie a mimoriadnych superhrdiských činov. Šťastnejší fanúšikovia už mali možnosť film vidieť na nedávno sa konajúcej akcii CinemaCon. Hovoria o veľkom hite, ktorý je úplne iným, než na aké sme zo žánru zvyknutí a stále mimoriadne pútavým. Na samotnej akcii vystúpil aj režisér Andy Muschietti.

The Flash nový trailer
Zdroj: usatoday.com

Nová architektúra DC

Spolu so svojou sestrou Barbarou, ktorá je producentkou filmu, odpovedali na otázky fanúšikov. Samozrejme padla aj tá, či sa dočkáme druhej časti. Na to povedal, že sa o tom oficiálne nehovorilo, ale zrejme sa čaká ako dopadne film v kinách po celom svete. Povedal nasledovné:

„Myslím, že všetci čakáme na to, ako si bude tento film viesť. Samozrejme, že by sme boli nadšení, keby sme mohli v príbehu pokračovať, o to viac, keby bol film úspešný. Samozrejme, je tu architektúra, ktorá sa v DC stavia a je tvorená. Ale otázka je – absorbovala by nová architektúra tento príbeh?“

V multiverze je všetko možné

Režisér aj viac konkretizoval, ako by mohol The Flash dostať pokračovanie, aj keď je rozvrh na ďalšie filmy jasný. Vyjadril sa:

„Dobrou vecou na multiverze je to, že je to možné. Multiverzum umožňuje to, že viaceré veci koexistujú a navzájom reagujú a tak – dúfajme, že áno. Ale teraz ešte nevieme. To je pravda.“

Mohol by ďalej spadať do Elseworlds

Film podstupoval pretáčanie scén aj kvôli tomu, že sa po ňom začne meniť štruktúra komiksového vesmíru. Otvorí bránu do viacerých vesmírov, ten primárny v rámci DC však bude fungovať inak ako doteraz. Nad tým budú dohliadať noví šéfovia štúdia, producent Peter Saffran a režisér James Gunn. Tí už teraz predstavili 10 nasledujúdich projektov so spoločným názvom „Bohovia a monštrá“.

Na druhú stranu však stále bude existovať takzvaný svet „Elseworlds“. Tam budú spadať iné projekty mimo hlavného univerza. Nimi je napríklad svet okolo Batmana hraného Robertom Pattinsonom, či Superman z Earth 23, ktorý bude čiernej pleti. Nemuselo by byť teda vylúčené, že by sem mohol spadať aj hrdina v červenom.

Čo však správanie herca?

Avšak je tu ešte jedna záležitosť, ktorá by mohla pre film The Flash ohroziť potenciálne pokračovanie. Tým je herec v hlavnej úlohe. Millera za posledné roky sprevádzalo nemálo problémov. Obvinený bol z viacerých napadnutí, únosu, nepovoleného držania zbrane či návykových látok. Priznal však svoje psychické problémy, podstupuje liečbu a samotný režisér sa vyjadril, že sa mu už darí lepšie a podniká ďalšie kroky k úplnému zotaveniu.

Teraz sa však okrem režiséra k záležitosti vyjadril aj samotný šéf štúdia. Aktuálne ide do kín iný Gunnov film, Strážcovia Galaxie 3 pre Marvel. Počas jednej z premiér ho spovedal aj Associated Press. Pýtali sa aj na budúcnosť DC vesmíru a možnosti, že by sa mohol Miller vrátiť do role Flasha. Povedal:

„Budeme len musieť počkať a uvidíme, viete? Myslím, že uvidíme ako veci pôjdu, viete ako.“

Gunn čaká, ako film dopadne v kinách

Jednoducho povedané, zdá sa, že čaká na to, ako sa bude filmu dariť v kinách. Ak prinesie dostatočné tržby (čo pri navnaďovaní nemusí byť problém), druhá časť by stále mohla mať šancu. Dozvieme sa to však až časom. Medzitým sa môžeme ísť presvedčiť, či bolo nadšenie divákov oprávnené (a prípadne zlepšiť tržby). Premiéra nás čaká už budúci mesiac, 15. júna.

Chceli by ste, aby dostal The Flash pokračovanie alebo si tiež počkáte, kým ho uvidíte v kinách? Mal by sa podľa vás Ezra Miller vrátiť k úlohe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -