Smrtonosná zbraň 5 vznikne! Nový režisér bol jasnou voľbou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Smrtonosná zbraň 5 bude predsa len realitou. Po smrti pôvodného režiséra Richarda Donnera v júli tohto roku bol návrat k legendárnej sérii nejasný. Avšak potvrdilo sa to, v čo dúfali všetci fanúšikovia – film naozaj vznikne, pretože si našiel nového režiséra. A ten je pre piaty diel jasnou voľbou.

Smrtonosná zbraň 5 bez Richard Donnera

Donner naozaj svojim úmrtím zanechal obrovskú medzeru v Hollywoode. Ešte aj vo svojom pokročilom veku 91 rokov pracoval na filmoch. Práve jedným z nich bola piata Smrtonosná zbraň, ku ktorej ešte počas minulý rok povedal pre magazín The Daily Telegraph nasledovné:

„Toto je tá posledná. Je to mojim privilégiom aj povinnosťou, aby som sériu uložil k spánku. Aj keď je to vzrušujúce, takže…. Hahaha! Ale nie, je to posledná, sľubujem vám“.

Jeho herecký kamarát nám to hovoril už skôr

Už v tom čase nám hovoril dlhoročný režisérov priateľ a herec Corey Feldman, kto by sa mal ujať réžie. Zahral si v Donnerovom filme Goonies, pričom sa hovorilo, že aj to by malo mať pokračovanie. Ak sa však hovorilo o ďalšej Smrtonosnej pasci alebo o Goonies 2, vždy vyhrávala práve Zbraň.

Samotný herec však povedal, že režisér už nemá vek na to, aby vedel pripraviť pokračovanie poriadne. Nemôžete mať predsa 91 rokov a dokázať vnímať 7 monitorov súčasne alebo natáčať piatimi kamerami a zachytiť všetky akčné sekvencie. Vraj mu mal žehnať boh, ale na sériu už nemal.

smrtonosna zbran
Zdroj: nme.com

Piatu časť si mal zobrať Riggs

Tak sa vraj rozprával s jedným z hercov, ktorý stvárnil jednu z hlavných úloh, Martina Riggsa – Melom Gibsonom. Žartovne mu vraj nadhodil, že by sa mal réžie ujať on a Mel na to vraj, že by mohol. Minulý rok sme to ešte brali ako nejasné žartovanie, po smrti režiséra pôvodných štyroch filmov je ale všetko inak.

Odpovedal na to sám Gibson

Cez víkend sa Gibson objavil na šou v Londýne, kde si okrem iného našiel čas aj na segment „An Experience with Mel Gibson“, kde odpovedal na otázky. Jedna z nich, zrejme aj najväčšia, bola práve na film Smrtonosná zbraň 5. Vyjadril sa k tomu takto:

„Muž, ktorý režíroval všetky Smrtonosné zbrane, Richard Donner, bol veľkým mužom. Pri piatej časti už písal scenár a už bol pekne ďaleko. Jedného dňa mi povedal – ‚Počúvaj chlapče, keď raz otrčím kopytá, tak to spravíš ty‘. A ja mu na to len – ‚Sklapni, to nerob‘. Ale on si naozaj dovolil odísť. Lenže pýtal sa ma, či to spravím a vtedy som mu nepovedal nič. Lenže on to povedal svojej žene, štúdiu a producentom. Takže päťku už musím režírovať.“

Producent nám sľúbil návrat pôvodného obsadenia

Takže pôjde o jasnú voľbu, ktorú spomínal nielen režisér, ale aj jeho dlhoročným priateľ. Mel Gibson bude režírovať ďalší príspevok k Smrtonosnej zbrani po 23 rokoch (tá posledná vyšla v roku 1998).

smrtonosna zbran
Zdroj: lethalweapon.fandom.com

Nie je jasné, či sa vráti aj k svojej roli, rovnako ako to nevieme o Dannym Gloverovi. Ale fanúšikovia by boli určite značne nasr nahnevaní, ak by sa to nestalo. Lenže už minulý rok nám producent Dan Lin povedal, že sa originálne obsadenie vracia. Určite by teraz nespravili tú chybu, aby sa toho nedržali…

Čo hovoríte na správu, že film Smrtonosná zbraň 5 bude režírovať Mel Gibson? Učinil nebohý Richard Donner správnu voľbu? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -