Film Five Nights at Freddy’s si našiel režisérku. Začiatkom roka sa tak môže začať nakrúcať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Five Nights at Freddy’s má režisérku

Populárna hororová videohra s mechatronickými bábkami čaká na svoje spracovanie na veľké plátna už zopár rokov. Film Five Nights at Freddy’s si teraz našiel režisérku. Blumhouse si ju vyhliadol vďaka jej predošlej práci a nakrúcanie s ňou bude môcť začať už počas skorých mesiacov budúceho roka.

Hru vytvoril v roku 2014 Scott Cawthon. Hráč sa v nej prevtelí do nočného strážnika v reštaurácii Freddy Fazbear’s Pizzeria. Tá má so svojimi animatronickými účinkujúcimi aj zábavný charakter. Jej maskoti Freddy Fazbear, Bonnie the Bunny, Chica the Chicken a Foxy the Pirate Fox sa však medzi polnocou a šiestou ráno menia na hrozivé monštrá.

Five Nights at Freddy's
Zdroj: wall.alphacoders.com

Raketová popularita hry

Značka už má 8 častí v hlavnom príbehu, niekoľko spin-offov a webseriál. Ten, podobne, ako vychádzajúce knihy, dokonca vysvetľuje svet okolo nej. To sú len niektoré z dôkazov, ako veľkým fenoménom sa stala. Nehovoria o tom, že vo svojom začiatku to bol najviac skloňovaný titul na internete a z jeho streamovania sú na portáloch desaťtisíce hodín.

Preto nie je žiadnym divom, že je aj dlhoročný záujem o film. Pôvodne ho chcelo pripraviť štúdio Warner Bros. ešte v roku 2015. Tí však prestali mať záujem hrať sa s bábkami a dali prednosť projektu Ready Player One. Práva tak držali ešte 3 roky, kým ich nezískal Blumhouse.

Five Nights at Freddy's
Zdroj: microsoft.com

Blumhouse ho chystá už 4 roky

Tí uzavreli parnerstvo zo spoločnosťou Jim Henson’s Creature Shop. Pripravujú im skutočné mechanické bábky, ktoré ešte dodajú na hrozivosti. Predstavili to autorovi hry, ktorý bol myšlienkou nadšený a poskytol súčasti príbehu aj pôvodné návrhy lokalít. K tímu sa pridal ešte Seth Cuddeback, vtedy ako scenárista a režisér.

Udialo sa to ešte v roku 2020 a všetko bolo pripravené na štart produkcie na jar budúceho roka. Pandémia však zasiahla aj filmový svet a z obáv o bezpečnosť sa tak nemohlo začať nakrúcať. Po uvoľnení opatrení chceli, aby sa film Five Nights at Freddy’s opäť rozbehol. Cuddeback už vytvoril scenár a ďalej a na ňom nepodieľal.

emma tammi five nights at freddy's
Zdroj: game-news24.com

Režisérka ich zaujala a nadchla

Novou úlohou tak bolo posadiť niekoho na režisérsku stoličku. Zdá sa, že našli tú správnu osobu, bude to Emma Tammi. Štúdio zaujala svojim hororovým westernom Vietor, ktorý vyhral v roku 2018 niekoľko festivalových cien. V žánri zostala aj naďalej, vytvárala epizódy pre antologickú sériu Into the Dark.

Jason Blum povedal, že FNAF je film, na ktorý sa ho najviac pýtajú. Preto je rád, že už môže povedať, že sa konečne začne natáčať vo februári 2023. Povedal, že sa oplatilo čakať a všetky obavy sa vytrácajú. S Emmou Tammi dokážu naplniť všetky ich vízie a spokojný je aj Cawthon.

Tiež ste sa spytovali, ako je na tom film Five Nights at Freddy’s? Ste radi, že má režisérku, s ktorou je štúdio spokojné a môžu začať nakrúcať? Poznáte jej predošlú prácu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, cancelled-movies-fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -