Lizzy Caplan, Jesse Plemons či Robert De Niro, to je stále iba časť obsadenia minisérie Zero Day. Čo sľubuje konšpiračný triler?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lizzy Caplan či Robert De Niro v minisérii

Netflix prinesie minisériu Zero Day, ktorú bude tvoriť šesť dielov. Označujú ju ako „konšpiračný triler“ a teraz sa zdá, že na neho budú lákať aj poriadnym obsadením. Nachádzajú sa v ňom Lizzy Caplan (Podfukári 2), Robert De Niro (Mafiáni), Jesse Plemons (Breaking Bad), Joan Allen (Zápisník jednej lásky) či Connie Brighton (Biely lotos).

Za projektom stoja ako rovnocenní tvorcovia Eric Newman (Bright) a Noah Oppenheim (séria Divergencia). Ako asistentka réžie pôsobí pri všetkých častiach Lesli Linka Glatter (Homeland). Jedným z autorov scenárov je však aj víťaz pulitzerovej ceny a redaktor pre New York Times zaoberajúci sa zahraničnou politikou, Michael S. Schmidt. Práve on je cenným informátorom pri tematike seriálu.

netflix zero day
Zdroj: variety.com

Triler s modernými hrozbami a konšpiráciami

Zaoberať sa totiž bude pálčivou otázkou – ako dokážeme nájsť pravdu vo svete, ktorý je v kríze a rozorvaný silami, ktoré sú mimo kontroly? V časoch konšpiračných teórií a nepravdivých informácií je však množstvo z týchto síl tvorených činmi ľudí. Čo keď ich však vytvárajú každodenné činnosti? Čo keď dokonca naša predstavivosť?

Neposkytujú však iba abstraktný popis, ale aj krátky náhľad do konkrétnejšieho diania. De Niro bude vystupovať ako George Mullen, masívne populárny, avšak komplikovaný, bývalý americký prezident. Namiesto toho, aby si užíval svoju zaslúženú penziu je povolaný, aby viedol tím, ktorý bude vyšetrovať ničivý globálny kybernetický útok.

zero day obsadenie
Zdroj: variety.com

Kybernetické útoky a politické hry

Do hry však vstupuje aj jeho manželka Sheila (Allen). Dlho žila v tieni svojho muža ako prvá dáma, sama chce však kandidovať na pozíciu najvyššej sudkyne – teraz však môže byť jej plán ohrozený. Naopak, ich dcéra Alexandra (Caplan) je úspešnou kongresmankou, ktorá sa silne dištancuje od odkazu jej otca.

Plemons bude Rogerom Carlsonom – Mullenovým bývalým bodyguardom, ktorý hľadá cestu naspäť po boku ex-prezidenta. Britton bude Valerie Whitesell – dôvtipná, inteligentná bývalá náčelníčka štábu. Zdá sa, že pôjde o naozaj zamotanú politickú hru s modernými hrozbami. Uvidíme, ako sa streamovacej službe podarí všetok tento obsah dostať do šiestich epizód. Momentálne čakáme na dátum vydania, zatiaľ len vieme, že by to malo byť „čoskoro“.

Lizzy Caplan, Jesse Plemons, Robert De Niro, čo hovoríte na takéto obsadenie pre minisériu Zero Day? A ako sa vám pozdáva samotný motív konšpiračného trileru? Stanete sa jeho fanúšikmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -