Dočkali sme sa! Bioshock dostane filmovú adaptáciu od Netflixu. Na ktorú hru sa zameria?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix prinesie film Bioshock

Zdá sa, že najväčšia streamovacia služba chce aj naďalej investovať do videoherných adaptácií. Podľa najnovších správ Netflix prinesie film Bioshock. Získali partnerstvo so spoločnosťou Take-Two Interactive, ktorá hry zastrešuje a štúdiom 2K, jej vydavateľom. Dohoda im dáva možnosť vytvoriť aj filmovú značku, primárne sa ale chcú orientovať iba na jeden titul.

Bioshock ako videoherná séria začal v roku 2007. V prvej časti hráme za Jacka, pilota, ktorý stroskotal v Atlantickom oceáne. Skončí v tajomnom meste pod vodou, ktoré nesie meno Rapture. V ňom existuje sérum, ktoré dáva ľuďom špeciálne sily. To ich však robí závislými a dokonca ich dokáže skaziť a tak mesto smeruje k svojej záhube.

bioshock
Zdroj: aktualnednes.sk

Ktorá z hier by to mohla byť?

Hra nám predstavila aj zmutovaných ľudí, ktorí splynuli so svojím podvodným oblekom. Ochraňujú geneticky upravené dievčatká (Little Sisters), ktoré môžu opätovne zbierať sily od mŕtvych ľudí. Aj preto dostali názov Big Daddies. V druhej časti sa hlavná postava vymenila a hráte za jedného z nich.

Tretia časť sa presunula do úplne iného prostredia. Bioshock: Infinite sa odohráva v meste Colombia, ktoré bolo pozdvihnuté do oblakov. Protagonistom je Booker DeWitt, ktorý bol najatý, aby zachránil dievča Elizabeth, ktorá je tam väznená. Pritom sa ale zapletú do občianskej vojny a musia čeliť jej následkom.

Bioshock: The Collection
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hraný alebo animovaný?

Nie je jasné, z deja ktorej z hier by mal film čerpať. Netflix sa zatiaľ nevyjadril ani k otázke o tom, či bude film hraný alebo animovaný. Pri animácii by pokračovali vo svojej úspešnej šnúre herných adaptácií, medzi ktoré patria Dota: Dragon’s Blood, Castlevania alebo v poslednom čase istotne Arcane vychádzajúce z League of Legends.

Pri hraných nemajú tak veľký repertoár, ale sem by sa dal určite do istej miery zahrnúť Zaklínač, ktorý mal nedávno druhú sériu. Podľa správ vieme, že chystajú aj hraný seriál podľa hier Assassin’s Creed. Netflix by tým, že pripraví Bioshock film, mohol ešte lepšie konkurovať službe HBO.

finálny trailer Arcane
Zdroj: brightrist.com

V herných adaptáciách sa predbiehajú s HBO

Tá má totiž pod sebou Mortal Kombat, ktorému nedávno potvrdili druhú časť. Uncharted, ktoré je aktuálne v kinách, sa tiež po uplynutí lehoty 45 dní chystá na HBO Max. A dlho očakávaná adaptácia The Last of Us tiež príde k nim.

Služba a jej kreatívci ale musia byť opatrní. Mali by sa vyvarovať predošlých chýb, pretože už raz bol pokus o prinesenie filmu podľa tejto hry. Vtedy ho malo priniesť štúdio Universal a najalo si na to režiséra Pirátov z Karibiku, Gore Verbinskeho. Ten sa ale nepohodol, pretože si pýtal podľa štúdia príliš vysoký rozpočet.

film bioshock
Zdroj: thedigitalfix.com

Pokus o film už raz bol

Prišlo k výmene režiséra a následne mal film viesť Juan Carlos Fresnadillo (O 28 týždňov). Ten ale požadoval, aby mal film R-kové hodnotenie, s čím štúdio tiež nesúhlasilo. 2K a Take-Two sa už naďalej nechcelo čakať a tento projekt stiahli. Netflix by ale nemal mať ťažkosti ani s jedným zo spomínaných „problémov“. Preto veríme v zaujímavú adaptáciu, ktorá by sa prípadne mohla rozrásť aj do samostatnej značky.

Myslíte si, že Netflix prinesie kvalitnú adaptáciu Bioshock hier? Podľa ktorej si myslíte, že bude založený film? Čakáte hraný alebo animovaný projekt? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -