Na prvej virtuálnej udalosti Netflixu nebude chýbať Zaklínač ani Lucifer. Sledovať ju môžeš aj ty

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Netflix prinesie virtuálnu udalosť Geeked Week

Netflix predstavil svoju prvú vlastnú udalosť, Geeked Week. Samozrejme bude kvôli obmedzeniam pri počte ľudí a bezpečiu virtuálna. Dočkáme sa jej v lete. A to skutočne dokazuje, ako veľkým sa Netflix stal, keď si dovoľuje hostiť svoj vlastný event.

Prešiel skutočne dlhú cestu od roku 1997, kedy vznikol ako služba na požičiavanie DVD diskov. Odvtedy sa stal najsilnejšou streamovacou službou, o čom svedčí fakt, že k tomuto roku má 207 miliónov aktívnych predplatiteľov. Dostupný je v 190 krajinách a tak môžeme hovoriť o gigantovi. Obsahuje dobre známe a milované filmy, seriály a televízne šou.

Netflix nová funkcia
Zdroj: techcrunch.com

Najsledovanejšie veci z vlastnej produkcie

Čoraz viac pochádza aj z ich vlastnej produkcie. Rovnako je to ľahko dokázateľné, pretože tri najsledovanejšie tituly za rok 2020 boli Lucifer, Emily in Paris a The Queen’s Gambit (s úžasnou Anyou Taylor-Joy v hlavnej úlohe). Všetky tri vyššie menované sú práve z originálnej produkcie. Z nej pochádza aj momentálne na internete najviac diskutovaný film Army of the Dead od Zacka Snydera, ktorý úplne inovuje zombie žáner.

Uzatvára spolupráce aj s čoraz viacerými mediálnymi konglomerátmi. Za posledný rok to bola veľká trojica – NBCUniversal, WarnerMedia a Sony Pictures, a to nehovoríme o mnohých ďalších menších. To im dáva stále viac obsahu, ktorý na službe môžeme sledovať.

Sony Netflix
Zdroj: nandy0140.com, Netflix, Sony Pictures

Budú hostiť vlastnú udalosť

Aj vďaka tomu môže Netflix onedlho priniesť svoj prvý event s názvom „Geeked Week“. Ako už názov hovorí, bude trvať týždeň, teda 5 dní. Konkrétne to bude 7. až 11. júna, teda už doslova o pár dní. A skvelé na tom je, že je pre predplatiteľov zdarma. Čakať nás má veľa náhľadov do zákulisia s tvorcami a umelcami, či ukážky na chystané projekty, ktoré sú v produkcii Netflixu. A teda logicky aj hviezdy z nich.

Chcú spájať vytvorenú komunitu

Pripomínať teda môžu akciu takého razu ako je Comic-Con. Ako priestory bude využité D23 Expo od Disney. Budú upravené špeciálne tak, aby mohli byť prezentované všetky dôležité vysielania a tak mali fanúšikovia neustály prehľad. A chýbať by nemali ani premietania. Hovorcovia Netflixu povedali o chystanej udalosti toto:

„Počas rokov, Netflix mal to šťastie aby mohol prinášať originálne seriály a filmy ako Stranger Things, Castlevania, The Old Guard a veľa ďalších. Ale ich fanúšikovské základne nie sú len o tom, aby zdieľali zážitky, vytvárali gify, kupovali si súvisiaci merch a teoretizovali o veľkých zvratoch. Sú o zdieľaní nadšenia a spájaní sa s ľuďmi z celého sveta, ktorí majú rovnakú vášeň pre tieto postavy a príbehy. Netflix chce spájať tieto komunity a priviesť ich k sebe. Preto spúšťame Geeked Week.“

Dozvieme sa aj o nových chystaných projektoch

Hlavnými tromi „hviezdami“ budú seriály Lucifer, The Witcher a ich dlho chystaný a očakávaný Cowboy Bebop. Zrejme sa teda konečne o ňom dozvieme viac a uvidíme z neho hercov a tvorcov. A nakoľko ide o seriály, ktoré získavali ocenenia (Lucifer sa napríklad môže pochváliť Emmy), tak by sa malo čakať, že fanúšikovská základňa nebude malá.

seriál Lucifer trailer piata séria
Zdroj: hdqwalls.com

A to môže byť tiež dobrým znamením. Hlavy streamovacej služby dali najavo, že tento rok to nemusí byť naposledy. Ak bude teda účasť (či sledovanosť) dostatočne veľká, Netflix prisľubuje Geeked Week aj do ďalších rokoch. A vtedy už by to nemuselo byť len virtuálne…

Plánujete sa zúčastniť virtuálnej udalosti, ktorú chystá Netflix? Tešíte sa na materiály, ktoré budeme vďaka nej mať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -